16 אנשים נעצרו הלילה (שישי) לחקירה סביב הפיצוץ שהחריב את נמל ביירות, לאחר שהסתיים השלב הראשון של החקירות בנושא, כך הודיעו השלטונות בלבנון. לפי דיווחים, בין הנחקרים ישנם נושאי תפקידים בכירים בנמל, אנשי מכס ואנשי תחזוקה. על פי דיווחים במדינה, אחד העצורים הוא מנהל נמל ביירות, חסאם קורייתם.

בתוך כך, התפרעויות נרשמו הלילה סמוך לבניין הפרלמנט בעיר. המפגינים הבעירו אש והתעמתו עם השוטרים במקום, במחאה על התנהלותה של הממשלה שהביאה לאסון, לדבריהם.

הפיצוץ בלבנון: התפרעויות והפגנות ברחבי ביירות

כזכור, נשיא צרפת עמנואל מקרון עזב אמש את פריז והגיע ללבנון. מדובר בביקור הרשמי הראשון של מנהיג אירופי במדינה לאחר הפיצוץ. מקרון נפגש עם "כל השחקנים הפוליטיים", כפי שציין אתמול, כולל הנשיא הלבנוני, מישל עאון, וראש הממשלה חסן דיאב. בהקשר זה יש לציין כי בין ההרוגים גם אזרח צרפתי ששהה במדינה. 

מקרון התקבל על ידי אזרחים לבנונים רבים, שקיבלו את פניו בקריאות אוהדות, לצד קריאות לשינוי המשטר במדינה. הוא לחץ את ידיהם של התושבים ושמע את דבריהם. אחד האנשים אף צעק לעברו של מקרון: "יחי צרפת - אתה היחיד שיכול לסייע לנו, התקווה היחידה שלנו".

הנשיא מקרון באזור האסון בביירות (צילום: Thibault Camus/Pool via REUTERS)הנשיא מקרון באזור האסון בביירות (צילום: Thibault Camus/Pool via REUTERS)

בתגובה, הבטיח המנהיג הצרפתי הבטיח לקהל הזועם כי "ביירות המרוסקת תיבנה מחדש. הסיוע לא ייפול לידיים מושחתות". לאחר שביקר באזור הנמל ההרוס, הבטיח לשלוח אספקת ציוד רפואי למדינה. מאוחר יותר היום, הוא צפוי להיפגש עם נציגי המפלגות השונות במדינה ולהציע כאמור את פרטי התכנית עמה הגיע.