המשבר בחבל נגורנוט-קרבאך: סוכנות הידיעות הרוסית RIA דיווחה היום (שישי) כי שרי החוץ של ארמניה ואזרבייג'ן ייפגשו במוסקבה לשיחות במאמץ לפתור את המשבר בין המדינות. דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זכרובה אמרה כי "שתי המדינות אישרו את השתתפותן בשיחות במוסקבה וההכנות לכך בעיצומן".

ביום שלישי שוחח נשיא איראן חסן רוחאני עם מקבילו באזרבייג'ן, אילהאם אלייב, על רקע המתיחות בין ארמניה לאזרבייג'ן בחבל נגורנו-קארבך. על פי ציטוט באתר ממשלתי באיראן, רוחאני אמר כי "סוגיית השלום האזורי חשובה לנו מאד, וודאי שגם השמירה על האינטרסים הטריטוריאליים של שכנינו היא סוגיה בעלת חשיבות עליונה עבורנו". 

בתוך כך, גם שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, שוחח  בטלפון עם מקבילו האיראני בתפקיד, והשניים דנו בעימותים בחבל הארץ. מוקדם יותר התבטא נשיא סוריה בשאר אסד בנוגע לעימות וטען כי "נשיא טורקיה ארדואן הוא האחראי לפרץ האלימות באזור". עוד הוסיף אסד במהלך ראיון שהעניק לכלי התקשורת ברוסיה כי אנשי צבא סורים הוקפצו לאזור הסכסוך על מנת לסייע. 

כזכור, בסוף החודש שעבר דחתה ממשלת ארמניה את הצעתו של השר לברוב לקיים ועידת פיוס בין שרי החוץ של ארמניה ואזרבייג'ן. במשרד החוץ האזרי הודיעו אז כי אין בכוונתם להפסיק את הלחימה עד שהארמנים יחלו בנסיגה מהאזור.

אתמול אמר גורם מקומי בכיר כי כמחצית מתושבי חבל נגורנו-קרבאך נעקרו מבתיהם מאז תחילת הלחימה ב-28 בספטמבר. הסכסוך העקוב מדם גבה עד כה את חייהם של 300 בני אדם והביא לפציעתם של מאות אחרים.