שני כלביהם של בני הזוג ביידן, מייג'ור וצ'אמפ, הוצאו מהבית הלבן והועברו בחזרה לבית משפחת ביידן בדלאוור בשבוע שעבר, לאחר שמייג'ור התנהג באופן תוקפני ונשך איש אבטחה - כך סיפרו הלילה (שלישי) שני גורמים המעורים בפרטים ל-CNN. 

לדבריהם, מייג'ור בן ה-3, שאומץ על ידי ביידן בנובמבר 2018 ממקלט לבעלי חיים בדלאוור, היה מעורב במה שאחד הגורמים כינה "תקרית נשיכה" עם איש אבטחה של הבית הלבן.  מצבו המדויק של הקורבן אינו ידוע, אולם התקרית הייתה חמורה מספיק כדי שהכלבים הועברו לאחר מכן לווילמינגטון, דלאוור, שם הם שוהים כעת.

הרשת פנתה לבית הלבן לקבלת תגובה, אך לא קיבלה תשובה. 

מייג'ור, הכלב הנשיאותי של משפחת ביידן במדשאות הבית הלבן (צילום: Adam Schultz/White House/Handout via REUTERS)מייג'ור, הכלב הנשיאותי של משפחת ביידן במדשאות הבית הלבן (צילום: Adam Schultz/White House/Handout via REUTERS)

ג'יל ביידן והכלב צ'אמפ (צילום: רויטרס)ג'יל ביידן והכלב צ'אמפ (צילום: רויטרס)

מייג'ור בן ה-3 הוא הצעיר מבין שני כלבי ביידן, ולפי הדיווח כבר היה מעורב בעבר בכמה תקריות של התנהגות פרועה, כולל קפיצות, נביחות ו"התנפלות" על אנשי הצוות והאבטחה. לעומתו, צ'אמפ בן ה-13 איטי פיזית בגלל גילו המתקדם.

צ'אמפ ומייג'ור הפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת ביידן וממסע הבחירות של הנשיא הנבחר. שני הכלבים הופיעו לאורך כל הדרך בעמודי הרשתות החברתיות של ביידן ואף כיכבו לצידו בסרטוני הקמפיין שערך לפני שנבחר.