אסון הרכבל באיטליה: העיתון "קוריירה דלה סרה" ממשיך לפרסם פרטים חדשים על-אודות האירוע. הבוקר (שלישי) דווח כי הרכבל הגיע מטרים ספורים מהתחנה העליונה והאט, בזמן שמפעילו התכונן לפתוח את הדלתות. מיד לאחר מכן, נשמע רעש חזק וחבל ההובלה התנתק. בתוך כך, הלוויותיהם של הקורבנות הישראלים באירוע, עמית בירן, אשתו טל פלג בירן, בנם הקטן תום, הסבא של טל יצחק (איזי) כהן ואשתו ברברה קונינסקי כהן (71), ייערכו מחר.

הרכבל, שעדיין לא נכנס לתחנה, האיץ מטה ונעלם. התמונות הדרמטיות של הרגעים הטראגיים הללו צולמו על ידי מצלמות אבטחה, שתיעדו זוויות שונות של האירוע. התובעים שיעסקו באירוע, יפקידו את משימת הייעוץ הטכני במכללה לטכנאים של הפוליטכניקה בטורינו. יהיה צורך הכרחי לבחון את הרכבל המוחרם יחד עם התיעוד.

תאונת רכבל באיטליה (צילום: שירותי הכיבוי של איטליה)תאונת רכבל באיטליה (צילום: שירותי הכיבוי של איטליה)

"כל היפותזה תיבחן. למה חבל הגרירה נקרע? מכיוון שבלמי החירום לא פעלו? או כשל פתאומי שאירע בעקבות גורם חיצוני? אלו השאות שעלינו לעלות עליהן", אמר התובע האיטלקי של וברניה, ד"ר אולמפיה בוסי.

התובע מודע לכך "שייקח הרבה זמן להבהיר כל היבט בטרגדיה". עם זאת, הבהיר כי "ננסה לתת תשובה מלאה בהקדם האפשרי".

עמית בירן, הבן תום ויצחק וברברה כהן שנהרגו באסון הרכבל באיטליה לצד הבן איתן שנפצע אנוש  (צילום: באדיבות וואלה!)עמית בירן, הבן תום ויצחק וברברה כהן שנהרגו באסון הרכבל באיטליה לצד הבן איתן שנפצע אנוש (צילום: באדיבות וואלה!)