ה"טורינו קורייר" האיטלקי דיווח היום (רביעי) כי איתן בירן בן ה-5, הניצול היחיד מאסון הרכבל בסטרזה שבאיטליה, מתחיל לגלות את האמת הכואבת לאחר ששמע מהצוות הרפואי את הבשורה על מות משפחתו. באסון נהרגו הוריו עמית וטל בירן, אחיו תום, סבה של אמו יצחק (איז'י) כהן ורעייתו השניה ברברה קונינסקי-כהן ז"ל.

עורכת הדין כריסטינה פאני שמייצגת את משפחתו של איתן, אמרה כי "איתן לומד לאט לאט את מה שקרה, דרך משפחתו והפסיכולוגים הקרובים אליו".

היא ציינה כי "הוסבר לו מה קרה, באופן שהסכימו הרופאים, המומחים ובני המשפחה. מדובר בתהליכים ארוכים ועדינים במיוחד". כרגע מצבו של הילד ממשיכים להשתפר אך עדיין לא ניתן לקבוע מתי הוא יוכל לעזוב את בית החולים לילדים "רג'ינה מרגריטה" בטורינו. על פי הדיווח השברים מהם הוא סובל מתאחים אך הוא סובל לרגעים מאמנזיה פוסט-טראומטית.

עמית בירן, הבן תום ויצחק וברברה כהן שנהרגו באסון הרכבל באיטליה לצד הבן איתן שנפצע אנוש (צילום: באדיבות וואלה!)עמית בירן, הבן תום ויצחק וברברה כהן שנהרגו באסון הרכבל באיטליה לצד הבן איתן שנפצע אנוש (צילום: באדיבות וואלה!)

בית המשפט בטורינו מינה את דודתו של איתן, איה בירן, לאפוטרופוסית שלו, אך המינוי יבחן על ידי השופט המפקח בפאוויה, שם מתגורר איתן באופן רשמי.

עוד דווח, כי ייתכן שבעתיד ישוב איתן בחזרה לישראל, אולם כעת תשומת הלב של המשפחה מתמקדת בצרכיו הפסיכולוגיים בעיקר.