מחלקת המדינה האמריקאית הכחישה היום (שישי) את הדיווחים לפיהם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מתכוון לסגת מההכרה ברמת הגולן, וציינה כי המדיניות האמריקאית בנוגע להכרתה של ארה"ב בריבונות ישראל בגולן לא השתנתה. בהודעה שפרסמה המחלקה בטוויטר נכתב כי הדיווחים בנושא הינם "שקריים".

מוקדם יותר התייחס שר החוץ יאיר לפיד לדיווח והכחיש אותו: "רמת הגולן היא נכס אסטרטגי וחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל הריבונית", אמר לפיד. "ארה״ב הכירה בריבונותנו על רמת הגולן ובחשיבותה האסטרטגית לבטחון ישראל. מי שמפיץ שמועות על ביטול ההכרה הזו פוגע בביטחון, פוגע בהכרזת הריבונות ומוכן (לא בפעם הראשונה) לגרום נזק ממשי למדינת ישראל, ולסכן את ביטחונה ואת יחסיה עם ארה״ב, רק כדי לפגוע בממשלה החדשה".

הלילה דווח באתר החדשות The Washington Free Beacon כי ממשל הנשיא ביידן מתכוון לסגת מהצהרתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ לפיה הוא מכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. לפי הדיווח, מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן היה הראשון שהעלה שאלות לגבי הנושא כבר בפברואר כאשר לא אמר האם משרדו ידבוק בהחלטת הממשל הקודם להכיר באזור. 

גורם במחלקת המדינה של ארה"ב אמר לאתר החדשות כי "מזכיר המדינה אמר באופן ברור כי מבחינה פרקטית, רמת הגולן חשובה לביטחון ישראל, כל עוד בשאר אל אסד שולט בסוריה וכוחות בחסות איראן נוכחים שם. אלה מהווים איום כלפי ישראל".