היחידה ללוחמה בטרור של משטרת בריטניה קבעה היום (שבת) כי האירוע במהלכו נדקר למוות חבר הפרלמנט הבריטי דייוויד איימס בכנסייה בעיר אסקס הנו ארוע טרור. איימס, חבר המפלגה השמרנית, הותקף בידי הדוקר בן ה-25 עת שהיה במפגש עם בוחריו בכנסייה בליי-און-סי שבדרום מזרח אנגליה.

החקירה העלתה סבירות לקשר של הדוקר, ככל הנראה בריטי ממוצא סומלי, לאסלאם הקיצוני. במשטרה סבורים שהוא פעל לבדו וללא סיוע. "אנחנו לא מחפשים חשוד נוסף שקשור לאירוע ולא מאמינים שקיים איום על הציבור", נמסר ממשטרת אסקס.

שרת הפנים הבריטית, פריטי פאטל, התייחסה לאירוע בכובד ראש והבהירה כי הוא מעלה שאלות מהותיות באשר לביטחונם של חברי הפרלמנט. "הרצח של אמס מייצג מתקפה חסרת תקדים נגד הדמוקרטיה", הוסיפה, ובמקביל, דרשה מהמשטרה לחקור את סידורי האבטחה שלו. 

זירת הרצח של דיוויד אמס, בריטניה (צילום: Reuters/Andrew Couldridge)זירת הרצח של דיוויד אמס, בריטניה (צילום: Reuters/Andrew Couldridge)
 

בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה ומנהיג המפלגה השמרנית, אמר בתגובה לתקרית הקשה כי "אנשים המומים ועצובים, איבדנו חבר וקולגה אהוב מאוד".

טקס לזכרו של דיויד איימס בכנסייה הקתולית של פטרוס הקדוש  (צילום: REUTERS/Tony O'Brien)טקס לזכרו של דיויד איימס בכנסייה הקתולית של פטרוס הקדוש (צילום: REUTERS/Tony O'Brien)

הדוכסים מקיימברידג', הנסיך וויליאם וקייט מידלטון מסרו כי הם "מזועזעים וכואבים לנוכח מותו של דיוויד".