נמשכת חקירת אירוע החטיפה בבית הכנסת בטקסס: המשטרה הבריטית עצרה היום (חמישי) שני גברים במסגרת חקירת האירוע בו אזרח בריטי פרץ לבית הכנסת "בית ישראל" בקוליוויל, טקסס, והחזיק את רב בית הכנסת ושלושה אנשים נוספים כבני ערובה במשך כ-11 שעות, עד ששוחררו בידי כוחות הביטחון האמריקאים שהרגו את החוטף. "שני גברים נעצרו הבוקר בברמינגהם ובמנצ'סטר", מסרה משטרת הלוחמה בטרור הבריטית בנוגע למעצרם.

רב בית הכנסת בטקסס שהוחזק כבן ערובה מדבר לאחר האירוע (רויטרס)

המעצר מגיע לאחר שאתמול דווח בבריטניה כי מאליכ פייסל אכרם, החוטף שנהרג בתום האירוע, היה מוכר לסוכנות הביון הבריטי (MI5) ונחקר בעבר על ידיה. מאליק, תושב העיר בלקבורן שבצפון אנגליה, בעל עבר פלילי, תוחקר בסוף השנה שעבר על ידי הסוכנות, אך עד טיסתו לארה"ב הוחלט כי אינו מהווה סכנה.

בתוך כך, רשת NBC דיווחה כי שני בני נוער נעצרו במסגרת חקירת אירוע החזקת בני הערובה בטקסס. החשודים הם בניו של מאליכ. על פי הדיווח, אכרם היה בקשר עם שני בניו במהלך האירוע. השניים נעצרו על ידי שוטרים מהמחלקה למלחמה בטרור בבריטניה, כחלק מחקירת המקרה. כמו כן, על פי גורמים המעורים בחקירה, בשלב זה אין חשודים נוספים במעורבות במעשה.

ה-FBI דיווח כי מאליק הגיע לארה"ב לפני כשבועיים ונחת בשדה התעופה JFK בניו יורק ובהגיעו למדינה בילה את הלילה הראשון במקלט לחסרי בית. אחיו של מאליק, גולבר אכרם, שיתף ברשתות החברתיות כי מאליק סבל מבעיות נפשיות. גולבר כתב: "בצער רב, אני מאשר שאחי פייסל נפטר בטקסס. המשפחה הרוסה לחלוטין. אנחנו לא יכולים לומר הרבה, מכיוון שחקירת ה-FBI בעיצומה. ברצוננו להתנצל בפני כל הקורבנות והמעורבים באירוע המצער".

הלילה פורסמה בג'ואיש כרוניקל (The Jewish Chronicle) הקלטה של שיחה בין החוטף לבין בני משפחתו. האזינו לשיחה: