הסופה אלפיס הכתה בעוצמתה ביוון עם שלגים שירדו היום (שני) בחלקים נרחבים ביוון, כולל האי הדרומי של כרתים, זאת בעקבות קור עז וטמפרטורות המגיעות מדי פעם גם למינוס 14 מעלות. כמו כן, שלג ירד לראשונה החורף במרכז אתונה, מה שהוביל לסגירת הפרלמנט היווני ולבתי הספר. כמו כן, שלג אפילו ירד גם בכמה איים יוונים בים האגאי (בין יוון לטורקיה).

השלג צפוי להימשך לרדת ביוון גם ביום שלישי, עם טמפרטורות מתחת לאפס, כך נמסר מהשרות המטאורולוגי במדינה. "מצב קיצוני עבור המדינה שלנו", אמר כריסטוס זרפוס, פרופסור לפיזיקה אטמוספירית, בערוץ הטלוויזיה היווני ERT. קוסטאס לגוברדוס, מנהל המחקר במצפה הכוכבים הלאומי באתונה, אמר לערוץ הטלוויזיה ANT1 כי אתונה לא חוותה תנאי מזג אוויר כאלה מאז 1968.

שלג באתונה (צילום: Reuters/STELIOS MISINAS)שלג באתונה (צילום: Reuters/STELIOS MISINAS)

כמו כן, בתי הספר נסגרו עד מחר, והתלמידים לומדים מרחוק. לעובדים בתפקידים ציבוריים הומלץ לצאת מהעבודה מוקדם ככל האפשר. הרשויות הנחו את האזרחים, בעזרת התראות לטלפון הנייד שלהם, להישאר בביתם, ובמידת הצורך להשתמש בשרשראות שלג לגלגלי הרכב.
 
 

שלג ביוון (צילום: REUTERS/Vassilis Triandafyllou)שלג ביוון (צילום: REUTERS/Vassilis Triandafyllou)

גם אצל השכנה טורקיה, מזג האוויר סוער. נמל התעופה הבינלאומי של איסטנבול, אחד מנמלי התעופה המרכזיים באירופה, השעה את הפעילות עקב שלג כבד במדינה, כך מסרו רשויות התחבורה האווירית. מהמנהל הכללי של שדות התעופה האזרחיים נמסר כי "הפעילות הופסקה זמנית 'בשל תנאים חריגים' שמצמצמים את הראות על המסלולים".

שלג בטורקיה (צילום: OZAN KOSE/AFP via Getty Image)שלג בטורקיה (צילום: OZAN KOSE/AFP via Getty Image)


השלג בטורקיה החל לרדת בסוף השבוע האחרון והתגבר בעוצמתו בלילה שבין שבת לראשון. בעקבות כך, אלפי בני אדם נתקעו בכביש המהיר המחבר בין המחוזות הדרומיים של המדינה. כ-186 בני אדם פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים. בשל המצב, השירות המטארולוגי הטורקי קרא לתושבי איסטנבול להישאר בבתים.

שלג בטורקיה (צילום: REUTERS/Umit Bektas)שלג בטורקיה (צילום: REUTERS/Umit Bektas)

שלג באנקרה (צילום: REUTERS/Cagla Gurdogan)שלג באנקרה (צילום: REUTERS/Cagla Gurdogan)


"על פי ההערכות האחרונות, השלג, שצפוי להגביר את השפעתו החל מצפון איסטנבול מהלילה, יהיה בכל המחוז לאורך זמן. עם ירידת השלגים צפוי כיסוי שלג חדש של 2-5 ס"מ בחופי הדרום ו-6-20 ס"מ בחלקים הפנימיים והצפוניים עד מחר", נכתב בהודעת השירות המטארולוגי המקומי.