המלחמה בעיצומה: ההפצצות בקייב נמשכו גם היום (ראשון) וכוחות רוסיים נהדפו מהרחובות באוקראינה. אחרי שאגרו מזון ומים לימים הקרובים, כ־300 יהודים מרוכזים בבית הכנסת בקייב. בשיחה עם פרופסור אריה אלדד ובן כספית בתוכניתם ב־103fm, שיתף הרב הראשי של אוקראינה, הרב משה ראובן אסמן, ברגעים הקשים שעוברים על הקהילה היהודית. 

בפתח דבריו סיפר כי בימים אלו מאות יהודים מתרכזים במקלט בקייב, זאת לאחר שנאגרו מוצרי מזון ומים לימים הקרובים וכתוצאה מלחימה הקשה באזור: "אנחנו גם בחזית. מצד שמאל יש טנקים ומצד ימין יש התקפות. אנחנו בתוך המלחמה מכל הצדדים. זה לא יאומן מה שקורה ואני לא מאמין למה שאני רואה בעיניי. אנחנו שומעים ורואים את ההפצצות".

עוד סיפר: "הבנתי שזה מה שיהיה אז קניתי המון אוכל. יש לנו פה 400־300 אנשים, זה כל הזמן משתנה. עכשיו אי אפשר לצאת מקייב אבל הם כבר מתקשרים שמחר הם מתכוונים לבוא".

יהודי אוקראינה ממלאים טופס עלייה לישראל בלבוב  (צילום: רפי הלטזר, שליח הסוכנות היהודית בלבוב)יהודי אוקראינה ממלאים טופס עלייה לישראל בלבוב (צילום: רפי הלטזר, שליח הסוכנות היהודית בלבוב)

כשנשאל האם היהודים שנמצאים באוקראינה רוצים כעת לעלות לישראל, השיב הרב אסמן: "היהודים רוצים לעלות לארץ, בדיוק דיברתי עם מישהו במשרד החוץ. יש קבוצה שרוצה להעלות לישראל".