הפלישה הרוסית לאוקראינה - היום ה-21: הקרבות ברחבי אוקראינה נמשכו גם במהלך הלילה (בין שלישי לרביעי), כאשר בקייב דווח על פיצוצים עזים במהלך תקיפה של חיל האוויר הרוסי. מנגד, נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, הביע אופטימיות זהירה לאחר סבב השיחות האחרון בין הצדדים, ואמר כי "עמדות רוסיה נשמעות מציאותיות יותר" כאשר גם מצדה של רוסיה נשמעו קולות דומים. התקשורת הרוסית דיווחה כי הקרמלין מוכן לקבל בחיוב הצעה לפיה אוקראינה תהיה עם צבא מפורז, כמו באוסטריה. אוקראינה הודיעה בתגובה כי דוחה את ההצעה. 

עדכונים שוטפים: 


14:53: שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב: "פוטין אמר שוב ושוב שאין מניעה לפגישה עם זלנסקי". 
 


14:33: אושר סופית: נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי ינאם בפני חברי הכנסת באמצעות שיחת וידאו ביום ראשון הקרוב בשעה 18:00. 14:18: ראש ממשלת צ'כיה לאחר שחזר מהביקור בקייב: "אוקראינה מעל לכל זקוקה לציוד נשק". 
 
 
13:45: שר האוצר של אוקראינה: "המערכת הפיננסית יציבה, אין בעיות קריטיות". 


13:38: רשת CNN דיווחה כי דובר הקרמלין אומר שלמרות הסנקציות, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עדיין פתוח לדבר עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן13:32:
נשיא אוקראינה: "עלינו לנהל משא ומתן על שלום הוגן עבור אוקראינה עם ערבויות אבטחה אמיתיות שעובדות". 


13:18: נשיא אוקראינה זלנסקי דורש מהרוסים לשחרר באופן מיידי את ראש עיריית מליטופול. על פי דיווחים נוספים במדינה, גם ראש העיר של סקדובסק, אולכסנדר יעקובלב וסגנו יורי פאליוך, נחטפו על ידי הצבא הרוסי.  
 
 
 
12:47: אוקראינה: "דוחים את מודל הנייטרליות והפירוז האוסטרי והשוודי, כפי שהוצע על ידי רוסיה". 12:16:
הקרמלין: "רעיון של יצירת אוקראינה מפורזת, כמו אוסטריה ושוודיה, עם צבא משלה יכול להיראות כפשרה. סוגיית הסנקציות נדונה בשיחות עם אוקראינה - יהיו סנקציות אישיות על מנהיגי מדינות לא ידידותיות", כך דיווחה התקשורת הרוסית.12:00:
ראש ממשלת שוודיה מגדלנה אנדשון אמרה במהלך מסיבת עיתונאים כי מדינתה עשויה לשלוח סיוע צבאי נוסף לאוקראינה. 11:37:
היועץ הנשיאותי האוקראיני אריסטוביץ' אומר שאוקראינה ביצעה כמה תקיפות נגד קטנות, ולא רואה שינוי גדול בנקודות הלחימה העיקריות. 


11:25:
הוועדה הבינלאומית של נשיא הצלב האדום הגיעה לאוקראינה.


11:07: שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר בריאיון לתקשורת הרוסית: "רוסיה לא רואה שום סימן לכך שארצות הברית מעוניינת לפתור את הסכסוך המתמשך באוקראינה. לארצות הברית יש תפקיד מכריע בהגדרת עמדת הרשויות האוקראיניות". 


10:46: היועץ של נשיא אוקראינה מיכאילו פודוליאק צייץ בטוויטר: "הכוחות המזוינים של אוקראינה פותחים במתקפות נגד כוחות רוסים בכמה אזורים מבצעיים. זה משנה באופן קיצוני את הגישה של שני הצדדים". 


10:25: שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב, אומר כי "המשא ומתן עם אוקראינה הוא לא קל, אבל יש קצת תקווה לפשרה". 


10:13: התובע הכללי אומר ש-103 ילדים נהרגו עד כה במלחמה באוקראינה. 


09:47:
שרת החוץ של בריטניה, ליז טראס, אמרה כי היא סקפטית לגבי קיומן של שיחות השלום בין רוסיה לאוקראינה, והוסיפה כי יש לעצור את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בכל מחיר: "הוא צריך ליישם הפסקת האש ולהסיג את חייליו כדי שיתייחסו לשיחות השלום הללו ברצינות". 


08:47: שירות החירום באזור העיר חארקיב באוקראינה דיווח כי לפחות 500 תושבים נהרגו מאז הפלישה הרוסית. 


08:35:
יועץ של משרד הפנים האוקראיני דיווח שכ-20,000 תושבים הצליחו עד כה לעזוב את העיר הנצורה מריופול במכוניות פרטיות. 


08:00:
מדינות ה-G7 יקיימו פגישה מקוונת כדי לדון בפעולותיה של רוסיה באוקראינה, כך אמר שר האוצר של יפן. 


05:15: הסנאט האמריקאי אישר החלטה המגנה את הנשיא הרוסי, ולדימיר פוטין, וקוראת לבית הדין הפלילי הבינ"ל בהאג לחקור אותו בגין פשעי מלחמה. 

03:30: פיצוצים עזים נשמעו ברחבי קייב, זאת ככל הנראה בעקבות תקיפה אווירית של הצבא הרוסי. 

וולדימיר זלנסקי (צילום: Ukrainian Presidential Press Service/Handout via REUTERS)וולדימיר זלנסקי (צילום: Ukrainian Presidential Press Service/Handout via REUTERS)

01:37: זלנסקי: "עמדותיהן של אוקראינה ורוסיה במשא ומתן נשמעות מציאותיות יותר, אך עדיין דרוש עוד זמן".

01:33: נציב האנרגיה של האיחוד האירופי מסר שמדינות האיחוד מתחילות במאמצים לחדול משימוש בגז הרוסי.

01:12: משרד ההגנה הבריטי: "הרוסים גיסו למלחמה גם כוחות צבאיים מהמחוז הצבאי המזרחי".

00:36: יפן תבטל את "מעמד הסחר הלאומי המועדף" של רוסיה, זאת ה כחלק מסנקציות נוספות שהוטלו נגד מוסקבה. הממשלה אמורה להכריז על המהלך בקרוב. 

נזק מהפגזות רוסיה בקייב, אוקראינה (צילום: רויטרס)נזק מהפגזות רוסיה בקייב, אוקראינה (צילום: רויטרס)