19 תלמידים, בני 7 עד 10 בלבד, נרצחו אמש במסע ירי בבית הספר היסודי "רוב" בעיירה יובלדי שבטקסס. החשוד בטבח המזעזע הוא סלבדור ראמוס, נער בן 18 הלומד בתיכון בעיירה. שון אברג'יל, ישראלי המתגורר בטקסס, שוחח הבוקר (רביעי) עם ענת דוידוב וגולן יוכפז ב-103FM ודיווח מהאזור שבו התרחש האירוע.

"לפני שהוא עוד הגיע לאזור בית הספר, הוא הרג את סבתא שלו"' , סיפר אברג'יל. "מסתבר שהוא קנה נשקים ביום ההולדת ה-18 שלו. הוא קנה שני רובים צבאיים, שזה דבר שאפשר למצוא בכל מקום כאן. בכל חנות שעוסקת בנשק, אם יש לך תעודת זהות אמריקאית ואתה בן 18, אתה רשאי לקנות - וזה מה שהוא עשה. קראתי שהוא ממש התרגש מיום ההולדת שלו רק כדי לקנות את הנשק, ומסתבר שהוא הרג את הסבתא באחד משני הנשקים ואז הוא לקח את הנשק השני ופשוט נסע עם הרכב לבית הספר. כשהוא הגיע לאזור, הוא התרסק עם הרכב, יצא ממנו ונראה שהיו כמה חילופי אש עם שוטרים שהיו שם. המקום נמצא שעה וחצי מגבול מקסיקו, ולכן יש שם הרבה שוטרים". 

עוד אמר אברג'יל, כי "בית הספר שבו הוא ביצע את הירי, זה בית הספר שבו הוא למד. אני לא חושב שהיה לו רקע פלילי, כי כדי לקנות נשק בארה"ב אין מצב שיהיה לך עבר כזה. הרי פה יש הרבה אנשים עם נשק. בשנה האחרונה של הכהונה של טראמפ, כשהתחיל את כל הבלאגן עם השחורים והקורונה, הרבה אנשים רכשו נשקים והגיעו למצב שיש יותר נשקים מאנשים במדינה. פשוט לכל אחד יש נשק. למרות האירוע, אם שואלים אותי, האנשים בטקסס בחיים לא יוותרו על הנשקים שלהם".

"גם אני לא חושב שצריך לקחת מאתנו את הנשק, הרי הוא נותן לנו את הביטחון העצמי, מפני שפה בארה"ב כל אחד יכול להיכנס לך לבית כדי לשדוד או להרוג אותך. בלי נשק, אין לך את היכולת להגן על עצמך. יש פה הרבה פושעים ואז, בלי נשק, זה יהיה הרבה יותר מפחיד", סיכם. 

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני, 103FM