היועץ לביטחון לאומי האמריקאי ג'ייק סאליבן מסר היום (ראשון) כי "סין תשלם מחיר כבד ויהיו לכך השלכות חמורות אם תחליט לשלוח סיוע קטלני לרוסיה במלחמתה מול אוקראינה". 

עוד הוסיף כי "בייג'ין תחליט בעצמה כיצד היא ממשיכה מכאן, האם תספק סיוע צבאי או לא, אך במידה ותשלח אותו, יהיו לכך תוצאות", אמר סאליבן לרשת "CNN" האמריקאית.

כזכור, אמש דווח כי ממשלת סין מנהלת מגעים עם רוסיה על מנת לספק לה מל"טים מתאבדים ותחמושת נוספת עבור הלחימה באוקראינה, כך לפי מידע מודיעיני שהגיע לידי ארה"ב. לפי שעה, לא נראה כי בבייג'ין קיבלו החלטה סופית בנושא, אך משא ומתן בין שתי המדינות לגבי המחיר והיקפו של הציוד נמשך גם בעת הזו. עוד דווח כי מאז הפלישה לאוקראינה, רוסיה ביקשה מסין באופן עקבי שזו תספק לה תחמושת וכטב"מים, וההנהגה בבייג'ין התלבטה במשך חודשים האם לסייע ולשלוח את הנשק הקטלני למוסקבה.

בנוסף, שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן העביר בשבוע שעבר אזהרה בפגישה שנערכה עם הדיפלומט הסיני הבכיר, וואנג יי, בשולי ועידת הביטחון של מינכן, ובה אמר כי סין נמצאת על סף אספקת נשק כדי לסייע לרוסיה במלחמה, ולפיו הדבר יהווה "בעיה חמורה עבורנו".