עבור למעלה מרבע מיליון נשים ומעל מיליון ילדים במדינת ישראל המילה סגר מעוררת תחושת אימה, חרדות קשות וטראומה. הסגר אמנם מסייע להוריד את מספר הנדבקים בקורונה, אבל מוביל לזינוק במספר המקרים של אלימות במשפחה. במהלך חודשי הסגר של אפריל ומאי חלה עלייה של 122% במספר הפניות לקווי הרווחה. בדו״ח שפרסם משרד הרווחה נאמר מפורשות שמדובר במגמה שנמצאת בעלייה תלולה מאז חודש מרץ 2020. 

21 נשים נרצחו בשנה שזה עתה הסתיימה. מחצית מכלל הנרצחות מדי שנה - לא סבלו מאלימות פיזית קודמת ובכל זאת היו בסכנת חיים. כיצד ניתן לזהות את הסימנים לזוגיות שהיא מסוכנת? בפורום מיכל סלה, שהוקם על ידי לילי בן עמי לזכרה של אחותה מיכל סלה ז״ל, ניסחו יחד עם מומחיות לאלימות במשפחה, חמישה תמרורי אזהרה כדי לעורר מודעות בקרב הקהל הרחב.

אלו התמרורים:
1. אובססיביות- סמיילי עם משקפיים שחורים- הוא בולש אחרייך, מחטט לך בנייד ומתחקר אותך אחר כל דקה בסדר היום שלך. הוא ממציא רומנים מדומיינים שיש לך.

2. זוגיות דו פרצופית- סמיילי עם עיניים בצורת לבבות ופה שמעליב- בפומבי הוא מלאך, מפרגן ועוזר; הוא מתנהג אחרת מאיך שהוא יכול להתנהג בבית. לעיתים את מוצאת גם את עצמך משתפת פעולה עם הצגת מצג שווא בפומבי לגבי כך שאתם בזוגיות שהיא גן עדן, כמו העלאת פוסטים דביקים בפייסבוק.

3. הקטנה- סמיילי עם פה מריצ׳רץ׳- גזלייטינג. בכל מצב הוא תמיד יטען שאת האשמה הבלעדית ולא יקח אחריות, גם אם אין לך כל קשר למה שקרה. את מתחילה לפקפק בעצמך, כישורייך, הזיכרון שלך, יכולת השיפוט שלך.

4. רגישות קיצונית- סמיילי עם עשן שיוצא מהאף- הוא מגיב בצורה קיצונית כשאת מדברת על פרידה, עד איומים שיפגע בעצמו או באדם אחר. 

5. הקדוש המעונה- סמיילי מסכן עם הילה של מלאך- הוא גם קורבן (מתמסכן- פגעו באמון שלו, בגדו בו בעבר, יש לו רקע טראומתי או עבר של התמכרויות) והוא גם תוקפן.