שר האוצר אביגדור ליברמן הנחה היום (שלישי) את הדרג המקצועי במשרד האוצר לתקצב את התכנית למניעה וטיפול בתופעת האלימות במשפחה, אשר מובילת על ידי משרד הרווחה והשירותים החברתיים. היקף התקצוב יעמוד על כ-55 מיליון שקל.

על פי התכנית יוקמו שני מקלטים חדשים ייעודיים לאימהות ולנערות טעונות הגנה, ארבעה מרכזי יום ומרכז ערב אחד לטיפול בגברים אלימים, יינתנו 90 תקני עו"ס תוספתיים למרכזי אלימות במשפחה ברשויות המקומיות ו- 54 תקני עו"ס משטרה בתחנות המשטרה השונות למתן מענה טיפולי מידי לבאות להתלונן.

בנוסף, לטובת הטיפול באלימות במשפחה באוכלוסיות מיעוטים ישולש מערך 'שיטור רגיש תרבות', יינתנו 50 תקנים תוספתיים לשירות המבחן לטיפול ייעודי בגברים אלימים, יעובו מוקדי החירום הטלפוניים לטיפול באלימות במשפחה במשרד הרווחה ובמשטרה, יפותחו תכניות הכשרה וכלים חדשניים לטיפול באלימות במשפחה ויינתן תקציב גמיש עבור טיפול קהילתי בקורבנות אלימות במשפחה.

שר האוצר, ליברמן מסר: "החלטנו לשים את נושא האלימות במשפחה במקום חשוב כי אנחנו רואים את הצרכים בשטח. למרות שאנחנו רק בתחילת דיוני התקציב אי אפשר לחכות בנושא הזה ולכן עשינו מאמץ גדול כך שכבר השבוע יועבר למשרד הרווחה תקציב למימוש התוכנית שגובשה בוועדה הבין-משרדית עוד ב-2016. מבחינתנו זו אמירה חשובה. כולנו צריכים לפעול נגד אלימות במשפחה".

אביגדור ליברמן (צילום: Menahem Kahana/Pool via REUTERS)אביגדור ליברמן (צילום: Menahem Kahana/Pool via REUTERS)

שר הרווחה והשירותים החברתיים, מאיר כהן: "אלימות במשפחה היא בעיה חברתית חמורה והטיפול בה דורש שילוב של כלל המערכות הציבוריות הרלוונטיות. בשנים האחרונות נוספו שירותים רבים לרווחת נפגעות ונפגעי אלימות במשפחה ושיתוף פעולה בין משרדי האוצר והרווחה יאפשר לנו לסייע ליותר ויותר אנשים בתקווה להוקיע את התופעה המכוערת הזו מהחברה הישראלית".

שר החקלאות, עודד פורר: "בעת כהונתי כיו״ר הוועדה למעמד האישה חשפתי את העובדה שממשלת ישראל לא יישמה את ההחלטות שקיבלה ולא העבירה את התקציב שנדרש למלחמה באלימות בתוך המשפחה. היום אנחנו סוגרים מעגל עם כינון הממשלה החדשה וכניסתו של שר האוצר לתפקידו וסוף סוף אנחנו צועדים בדרך לביצוע של התוכנית למלחמה באלימות במשפחה וההגדלה המשמעותית בתקציב תציל נשים רבות מעולם שחור".