איריס קול, שראתה את שרת התחבורה מרב מיכאלי משנה את עמדתה בנושא הורות, התרגשה, והחליטה לבחור בה לאשת השנה שלה. היא שוחחה הבוקר (שישי) עם ניסים משעל במסגרת משדר סיכום השנה של 103FM.

כזכור, מיכאלי טסה החודש לארצות הברית, שם הפכה לאמא לאורי, תינוק שנולד לאם פונדקאית מקומית. מיכאלי, שהביעה את הסתייגותה מנושא ההורות לאורך השנים, שיתפה בעמוד הפייסבוק שלה כי עשתה את המהלך לבקשת בן זוגה, ליאור שליין.

"אני חושבת שהתמצית של הסיפור הזה היא שהחיים והאהבה מנצחים הכול - אפילו עקרונות", אמרה איריס, "זה כל כך מצא חן בעיניי. היא הייתה האישה הגדולה הזו, האל־הורית, שחשבנו שההחלטה שהיא תעמוד מאחוריה היא לא להביא ילדים. זה היה משהו שהתעסקנו בו במהלך השנים - ופתאום מסתבר שכשאת נמצאת בזוגיות מאוד טובה, ובן הזוג שלך חולם ורוצה להקים בית ולהביא ילדים - את עושה החלטה אחרת לגמרי ממה שהיית מחליטה עם בן זוג אחר".

איריס גילתה כי התרגשה מאוד מסיפורה של מיכאלי, שכזכור התחיל בנסיעה מסתורית של השרה, בלב משבר הקורונה, ובביקורת ציבורית על ההתעלמות של נבחרת הציבור מההמלצות לישראלים. "הייתי המומה מזה", סיפרה, "חשבתי לעצמי כמה החלטות עשיתי בחיים ששיניתי אותן אחרי. אני חושבת שכולנו כאלה - אנחנו אולי יותר צעירים ונמצאים במקום מסוים, ואז המקום משתנה, ואנחנו מתגברים ומתגמשים. זה לא הופך אותה לפחות פמיניסטית בעיניי, או למישהי שלא הולכת עם עקרונותיה ומתהפכת, אלא למישהי שחיה בגמישות בעולם הזה. זה מקסים בעיניי".

משעל הסכים עם איריס, וכינה את החלטתה של מיכאלי "אמיצה". לדבריו, "זה מבטא שלפעמים משנים גישה וקו למען הזוגיות". איריס סיכמה: "אני חושבת שאנחנו יכולים ללמוד מהדבר הזה הרבה: להיות קשובים לעצמנו, לבן הזוג שלנו, ולאנשים שסובבים אותנו".

"אני קצת אשת השנה של עצמי"
לא רק מיכאלי זכתה למחמאות מאיריס קול. "אני חושבת שאני קצת אשת השנה של עצמי", אמרה בחיוך, "כבר הגעתי לגיל שאני יכולה להגיד על עצמי דברים כאלה". איריס, שחזרה לרדיו לאחרונה אחרי חופשה ממושכת, סיפרה כי ליוותה 2 מילדיה לצבא בשנה החולפת: "הבת שלי קרבית והבן שלי בחיל האוויר, הם חוזרים הביתה פעם בכמה זמן. לעמוד בדבר הזה - זה אירוע גדול מבחינתי".

"את צודקת, ואני מצדיע לך", אמר ניסים, והוסיף: "אני אבחר בך אישית כאשת השנה".