הפך את ההחלטה: בית המשפט הפדרלי לערעורים של ארצות הברית קיבל במהלך הלילה (בין שישי לשבת) את ערעורה של טקסס, וביטל זמנית את החלטתו של בית משפט פדרלי מארצות הברית, שהתקבלה מוקדם יותר השבוע. ההחלטה שבוטלה, הקפיאה באופן זמני את אכיפת החוק נגד הפלות בטקסס, המחמיר ביותר מסוגו בארצות הברית, עד שההתדיינות באשר לחוקיותו תסתיים. 

מדובר בשלב נוסף במאבק המשפטי שמתנהל כעת בין טקסס לממשל ביידן, שהגיש תביעה נגד המדינה, וביקש צו מניעה זמני נגד החוק. הטענה של הממשל היתה כי הוא מנוגד לחוקה האמריקאית. עם זאת, בית המשפט העליון, בו ישנו רוב מובהק לשמרנים, אישר את החוק. 

כזכור, החוק מעורר הסערה, שמקרב את המדינה צעד נוסף בהפיכתה לגרסת המציאות של "סיפורה של שפחה" נכנס לתוקף בחודש שעבר. במסגרת החוק החדש, עליו חתום המושל הרפובליקני גרג אבוט, נאסר על רופאים לבצע הפלות אם הם זיהו "פעימת לב עוברית עבור הילד שעדיין לא נולד", אלא אם מדובר במקרה חירום. החוק גם קובע כי לא רשויות המדינה הן שיפעלו נגד רופאים ומרפאות, אלא האזרחים. כך יוכלו להגיש תביעות אזרחיות נגד מי שמבצעים הפלות או מסייעים להן והפיצויים על כל הפלה יכולים לעמוד על עשרת אלפים דולר לפחות.