שר הבריאות יולי אדלשטיין ממשיך במגמת ההקלות במשק: בהערכת מצב בנושא הקורונה שקיים היום (חמישי) עם בכירי משרדו, ונוכח עמדות הדרגים המקצועיים במשרד, הנחה אדלשטיין את מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב לחתום על צו המתיר התקהלות עד ל- 50 איש, גם במבנים סגורים. אפשרות ההתקהלות תהיה בכפוף למרחק של 2 מטרים מאחד לשני ועטיית מסיכות. 

כמו כן תתאפשר ישיבה במקומות עבודה ללא מסיכה עם מחיצה של 1.20 מטר בין עובד לעובד וזאת לעומת 1.50 הקיים עד כה. הערכת המצב עלה גם הצורך להתכונן לגל שני של קורונה. בישיבה השתתפו בין היתר סגן השר יואב קיש, מנכ"ל המשרד, המשנה למנכל פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי ועוד.

בתוך כך, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי הגיש למקבילו במשרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, את מתווה המלונאים ואנשי התיירות לפתיחתם המחודשת של בתי המלון בישראל.

השר אדלשטיין: "אנחנו במצב של "עת לפתוח" אבל אסור להיכנס לשאננות. אני שב ומדגיש – המשך פתיחת המשק בהתאם למתווה משרד הבריאות תלוי בעיקר בהקפדה שלנו על כללי משרד הבריאות. בלי שיתוף הפעולה של אזרחי ישראל, נגיף הקורונה עלול להתעצם והמשק עלול להיסגר בשנית".