משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי) כי 1,372 בני אדם אובחנו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה, זאת מתוך 74,186 בדיקות (1.86% מהבדיקות חיוביות).

כמו כן, מצבם של 62 מהחולים מוגדר קשה, 10 מהם מונשמים ומפרוץ המגיפה מתו במצטבר כ-6,451 אנשים. מבחינת כמות המחוסנים, כ-5,747,027 קיבלו את המנת הראשונה, ו-5,245,999 קיבלו את המנה השנייה. בנוסף לכך, מקדם ההדבקה (R) עומד על 1.41. 

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, התראיין הבוקר (שלישי) לגל"צ והתייחס לאפשרות למתן חיסון שלישי לאוכלוסיית בני ה-65 ומעלה, מאחר ורבים מאלו שחולים בקורונה בקבוצת הגיל הזו, מצבם קשה: "אנו מחכים למידע על בטיחות החיסון השלישי - שאין הרבה תופעות לוואי ושהוא מועיל. מעריך שנקבל החלטה בעניין בשבועות הקרובים. קרוב לוודאי שבני ה-60 ומעלה יהיו הראשונים שיחוסנו במנת הדחף".

פרופ' אש הודיע כי בקרוב יחילו את התו הירוק במטרה להרחיב את הכניסה של מחוסנים למקומות כמו אולמות, מסעדות, בתי מלון, ועל מנת להבטיח את פעילות הענף. האם התו הירוק ימנע את התפשטות התחלואה? אני מעריך שהוא יעשה את העבודה במידה מסוימת אבל קשה לצפות האם יצליח לגרום לירידה, אבל הוא מוריד את הסיכון להדבקות. אם אנחנו רוצים לקיים שגרת חיים לצד הקורונה, זה אחד מהצעדים". 

באשר לתחלואה שמגיעה מחוץ לארץ, טען: "אנחנו עושים ככל שניתן לסגור את שרשראות ההדבקה. האתגר בנתב"ג הוא להפחית את התחלואה, תוך שאנחנו רוצים לאפשר יציאה מהארץ".