בחזית המאבק בנגיף קורונה עמדו הצוותים הרפואיים, שממשיכים לעבוד שעות ארוכות על מנת לטפל בחולים ועושים כמיטב יכולתם כדי להציל חיים. רוני בר־און, שדרן 103FM ושר האוצר לשעבר, בחר בצוותים הרפואיים בארץ ובעולם להיות אנשי השנה שלו, סיפר על הערצתו לד"ר שרון אלרעי פרייס, והתייחס גם ליחס של משרד האוצר כלפי מערכת הבריאות.

"אותם רופאים ורופאות, אחים ואחיות, וכל כוחות העזר שלהם, השליכו את נפשם מנגדם", אמר בר-און בפתיחת דבריו. "הם מקצוענים ומסורים מצד אחד, ורכים מצד שני. ראינו אותם צוהלים במקרים של הצלחה כאשר אחד החולים מרוויח את חייו בחזרה ועוזב את הטיפול הנמרץ, ראינו אותם בוכים עם המשפחות כאשר משהו לא מצליח ואחד החולים מחזיר את נשמתו לבורא".

"הרופאים, במיוחד הוותיקים והמנוסים שבהם, הם אנשים שראו הכל, אבל לפתע הם ניצבים באירוע תנ"כי שכזה, אירוע גדול בו הם לא יודעים מה מחכה להם מעבר לסיבוב ומה יקרה בשבוע הבא", הדגיש בר-און. "למרות המאמץ האדיר של הצוותים הרפואיים, הם חטפו לא מעט. הפוליטיקאים התעללו בהם, וישנם קולגות רבים שמכחישים את הקורונה ומתנגדים לחיסונים".

מבין כלל אנשי הרפואה ומומחי הבריאות, בחר בר־און להתמקד בד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: "מה האישה הזאת לא ספגה? הלכו לה על הראש באופן שאף פוליטיקאי לא היה עומד בו. אומרים עליה שהיא קשה ובוטה, אבל היא מקצוענית. אם לא הייתה כה בוטה במסרים המדויקים שלה, היא לא הייתה עומדת בזה. לא מעט רופאים בתפקיד הזה ברחו, אני מעריץ אותה".

לצד המחמאות הרבות שהרעיף בר־און כלפי הצוותים הרפואיים, ביקש ניסים משעל להזכיר לו: "הם עמדו במבחן הגדול הזה תחת תנאים קשים. ממשלות ישראל לאורך השנים הרעיבו את העולם הרפואי ואת בתי החולים". בר-און, שכיהן בעבר כשר האוצר, הסכים עם דבריו של משעל: "אני מודה באשמה. המערכת הבריאותית אינה הפייבוריטית הכי גדולה של האוצר, ובמקרה של משבר הקורונה הוכח עד כמה זה מוטעה".

סייע בעריכה: ג'וני דוב