עם כניסתו לתוקף של התו הירוק החדש, דיווחו הבוקר (ראשון) גולשים על תקלות באתר הרמזור של משרד הבריאות, אשר לא מאפשרות את הנפקתו. בעקבות כך הודיע משרד הבריאות כי "בשל עומסים בהנפקת התו הירוק החדש החל מהלילה, ניתן יהיה להשתמש במקביל בימים הקרובים גם בתו הירוק הקודם". פרויקטור הקורונה, פרופסור סלמאן זרקא שוחח על כך עם ענת דוידוב וגולן יכופז, בתוכניתם ברדיו 103FM, והסביר מדוע התקלה לא תמנע מהציבור להכינס למקומות הדורשים תו ירוק. 


"התו הירוק במדינת ישראל נועד לאפשר לך ולי ולכל האזרחים שהתחסנו סביבה פחות מסוכנת מבחינת הדבקה בווירוס", אמר זרקא בפתח דבריו, "כל עוד אתה נמצא בבית או במקום עבודה בחדר לבד סכנת ההדבקה אחרי שקיבלת את החיסונים נמוכה". פרויקטור הקורונה דחה את הטענות כי החלת התו הירוק החדש משמעותו כפיית חיסונים על הציבור: "ברגע שאתה רוצה לחיות לצד הקורונה, ללכת למגרש כדורגל, מסעדה ולכל המקומות שמשקפים שגרת חיים אני רוצה לוודא שיהיה פחות וירוס והתו הירוק בא לעשות את זה וזו הסיבה שנכנסים גם ילדים שאין להם יכולת להתחסן". 

עוד אמר: "אני חושב שהמצב לא התשנה, המצב קיים מאז התו הירוק הושק, בחדר הכושר ומסעדה מחויב בעל המסעדה לא לאפשר לאנשים שאין להם תו ירוק להיכנס. כרגע הבדיקה לא מתבצעת אל מול צילום מסך אלא בעזרת ברקוד בשביל לוודא שהתו הירוק אותנטי, וברגע שהבנו שאחרי שתי מנות עוברים שישה חודשים אין הגנה לאנשים". בנוסף ציין כי "מי שמאושפז בבתי החולים זה או אנשים שלא התחסנו או שתוקף החיסון שלהם פג, חובתנו המקצועית להגדיר מי זה מחוסן".

כשנשאל האם התו הירוק החדש ייאכף, השיב פרופסור זרקא בחיוב: "המשטרה נדרשה לאכיפה. הכוונה שבעל המסעדה, האצטדיון, יש סדרנים שבודקים לכל הנכנסים ת"ז ותו ירוק".במהלך הימים האחרונים נרשם זינוק במספר המתחסנים במנה שלישית, בצמוד לפקיעתו של התו הירוק הישן. על כך אמר פרויקטור הקורונה: "אין ספק, אבל אף אחד לא מכריח אנשים לקבל חיסון. אתה ואני רוצים לחיות לצד הקורונה ולחזור לשגרה וזו השיטה".

בהמשך, דיווחו המגישים על תקלה כללית באתר משרד הבריאות שנרשמה הבוקר ומונעת ממשתמשים רבים להנפיק את התו הירוק. פרופסוק זרקא התייחס לכך והסביר כי הדבר קורה בגלל עומס על המערכת:  "עשינו הרצה של עומסים על המערכת, אנחנו מקווים שבכל זאת לא יהיו עומסים בעיתיים". המערכת נפתחה הבוקר".

כשנשאל, מה יהיה בסופו של דבר על מחוסנים שירצו להיכנס למקומות במהלך היום והתקלה טרם תתוקן, השיב: "אני מניח שיש לכם תו ירוק נכון לאתמול, תוכלו לבוא איתו למסעדה ולהיכנס איתו, ככל שהסוגיות הטכניות לא ייפתרו במהלך הדקות הקרובות זה מה שיקרה במסעדה". עוד הוסיף כי "במהלך שלושת הימים הקרובים יוכל הציבור להשתמש בתו הירוק הישן". 

בהמשך השיחה התייחס פרופסורV זרקא לירידה שנרשמה בנתוני התחלואה בימים האחרונים: "הנתונים מראים מזה מספר ימים ירידה במספר המקרים החיוביים ובמספר החולים הקשים, ראינו ירידה שלא ראינו, ירדנו מתחת ל־600 חולים קשים. לצערי, המקרים הקשים מאוד שנמצאים על מכשירי אקמו לא בדיוק ירדו. אני חושב שיש אופטימיות שהנתונים האלה ימשיכו במיוחד אל מול העלייה בהתחסנות ואני רוצה לקוות שאחרי שנעבור את השבועיים הקרובים".

סייעה בהכנת הכתבה: עופרי גליכמן/103fm