משרד הבריאות עדכן הבוקר (ראשון) את נתוני התחלואה בקורונה בישראל, מהם עולה כי נמשכת העלייה האיטית אך המדאיגה בהתפשטות התחלואה בנגיף בצל החשש מווריאנט האומיקרון.

לפי הנתונים, 372 מקרי קורונה מאומתים חדשים אותרו ביממה האחרונה ו-81 חולים מאושפזים במצב קשה. מקדם ההדבקה עומד על 1.14 ואחוז הבדיקות החיוביות על 1.05%. מספר הנפטרים עומד על 8,232 ומספר המחוסנים במנה השלישית על 4,152,521 איש.

בתוך כך, הפרופסור רן בליצר, ראש צוות המומחים המייעץ לקבינט הקורונה, התייחס לנתוני התחלואה העדכניים והזהיר בריאיון לגל"צ כי "יקחו אולי כמה שבועות, אבל הגל הבא יגיע. אנחנו עדיין בערפל של חוסר וודאות ועד שלא תתברר חומרת הווריאנט אומיקרון יהיה קשה מאוד לקבוע מסלול ברור לגבי ההתמודדות שלנו". 

17 נוסעים מאומתים לקורונה שהו על טיסה מארה"ב, רובם חשודים לאומיקרון

אילנה גנס, ראש מטה שירותי בריאות הציבור, עדכנה הבוקר בדיון בוועדת החוקה של הכנסת, כי "יש לנו כרגע טיסה אחת מארה"ב עם 17 נוסעים מאומתים על אותה טיסה". 

בהתייחסה לדרישת חברי הוועדה לפרסם את המדינות מראש כדי לאפשר היערכות אמרה: "מדובר על מאות רבות של חולים מחו"ל שנכנסו אלינו, אנחנו מבינים את הקושי, ואנחנו מנסים דרך פרסומים יזומים לפרסם את רשימת המדינות, גם אם הן לא נכנסו עדיין לרשימת המדינות האדומות, לתת התרעה מראש לגבי עליה בתחלואה באותן מדינות. ממליצה לעקוב אחרי דיווחים בתקשורת". 

עוד אמרה: "חלק מהמדינות שעוד לא העלינו כבר מעלות נתונים על צפי לסגרים ועוד. רשימה חדשה תעלה לישיבת ממשלה היום ותגיע לוועדת החוקה. בין היתר ארה"ב וקנדה, מדינות יבשת שמורכב מאוד להסתכל עליהן כמקשה אחת. מרבית האנשים מארה"ב חוזרים לישראל מנקודות מרכזיות כמו ניו יורק  או לוס אנג'לס. אנחנו משתדלים לעשות זאת בצורה כמה שיותר ממוקדת".

היא ציינה בנוסף, כי "14 מתוך 46 מאומתי אומיקרון מאיחוד האמירויות. בבריטניה חצו את ה-30%, מעל 10K מאומתים ביום לאומיקרון. בריטניה עושה המון בדיקות ומרצפת את כל המקרים החיוביים. גם באירלנד מעל 10%". 
 
עו"ד טל פוקס מהלשכה המשפטית של משרד הבריאות, הבהירה: "נוציא בהקדם את המלצת משרד הבריאות הרשמית שתהיה כפופה לאישור הממשלה והכנסת. גם טורקיה צפויה להיכלל בימים הקרובים".