תכירו את ורשטיינר פרמיום ורום - הילדה החדשה בכיתה שמגיעה ממבשלת וורשטיינר הגרמנית...

פילזנר גרמנית חדשה היא תמיד משהו שכיף לגלות על המדפים, והפעם: בירה ורשטיינר פרמיום ורום. מבשלת ורשטיינר עצמה שוכנת באחד הלוקיישנים היפים בעולם שמבשלה יכולה למצוא עצמה – באמצע שמורת יער ארנסברג בצפון הריין, 482 קילומטרים רבועים של יערות עד, שקיבלו צ'ופר בדמות עשרה אגמים ונהרות שונים והמון מעיינות זכים.

הכשות המשלב בין מרירות לרמת ארומטיות גבוהה הוא אחד המאפיינים הבולטים של המבשלה... (צילומים: יח"צ)הכשות המשלב בין מרירות לרמת ארומטיות גבוהה הוא אחד המאפיינים הבולטים של המבשלה... (צילומים: יח"צ)
הכשות המשלב בין מרירות לרמת ארומטיות גבוהה הוא אחד המאפיינים הבולטים ביותר של המבשלה... (צילומים: יח"צ)
WPV 0,33L bottle INT frontallyWPV 0,33L bottle INT frontally
נכון, זה לא בדיוק אזור התעשייה הממוצע שאנו רגילים למצוא בו מבשלות, ובכל זאת, חייבים להודות שמדובר בלוקיישן מדהים. גם אם תעלו על גג המבשלה ותחפשו את המקום הגבוה ביותר, ותעמידו סולם כדי לקבל עוד קצת גובה, סביר להניח שתראו עצים עד האופק. הסיבה שהמבשלה נמצאת שם היא משום שבשנת 1927 נתגלה בשמורה מעיין מים זכים במיוחד (המבשלה עצמה קיימת מ-1753) - גילוי שלאחר 174 שנים של בישול בירה, הכריע את הכף לטובת מעבר המבשלה אל תוך היער עצמו. האמת היא שאין לי מושג איך הם עשו זאת, אבל כנראה היה קל יותר להיות ספונטניים בתחילת המאה ה-20. התוצאה היא פילזנר עדינה במיוחד עם טעם שאפשר לכנות אפילו רך. למבשלה עצמה יש עוד כמה גרסאות שטרם הגיעו עדיין לארץ, כמו הדאנקל הכהה, בירת פרש (Fresh) ללא אלכוהול וגם בירת חיטה, כיאה למבשלה גרמנית. וורשטיינר פרמיום ורום, או בקיצור – ורשטיינר, מיוצרת משעורה שמגיעה מהאזורים הנבחרים של גרמניה ומחבל שמפיין בצרפת - שילוב שיוצר גוון זהוב מיוחד וטעם עדין. הכשות המשמש את המבשלה נבחר בקפידה ושילוב בין מרירות לרמת ארומטיות גבוהה הוא אחד המאפיינים הבולטים של המבשלה. מבשלת וורשטיינר נחשבת לאחת ממבשלות הבירה הפרטיות הגדולות בגרמניה, והפרמיום ורום נחשבת כיום לאחת מבירות הפילזנר המובילות ביותר בגרמניה.   וורשטיינר פרמיום ורום. מחיר מומלץ: 10 שקלים (כשר)