העין האדומה היא סגולה בדוקה להתאוששות מליל שתייה כבד. לוגמים את כל הכוס בשלוק אחד ארוך וחושבים על טובת העם והמדינה

שתייני בירה אדוקים מוכנים להשבע שאל הפיינט שלהם לא ייכנס דבר מלבד בירה, ואף על פי כן מסתובבות בעולם דרכים נוספות לשתיית בירה. בצרפת, למשל, מקובל למדי, לתבל את הבירה במיני סירופ שונים, כמו סירופ מנטה; אני נהגתי בצעירותי, ואני לא היחיד כמובן, לחזק את הבירה שלי בוודקה כדי לקבל אפקט אלכוהולי מהיר יותר; ויש כמובן מתכונים של קוקטיילים על בסיס בירה, חלקם הגיוניים ואחרים הזויים למדי, שמוכרים בעולם השתייה. בעולם של ימינו, כשיש מגוון רחב של בירות אקלקטיות, אפשר להיות סלחניים יותר כלפי קוקטיילים כמו קטיפה שחורה או פצצה אירית. כבר דובר לא מעט באתר על מתכונים שעוזרים להתאושש מהנגאובר, וגם נתנו מתכון של בלאדי מרי. אם אתם מאמינים במיתוס הרי שהקוקטייל עין אדומה משלב בין השניים. הקוקטייל הזה זכה לכמה רגעי תהילה בסרט "קוקטייל", שבו הציע השחקן בריאן בראון לבן דמותו של טום קרוז את המשקה כסגולה להתאוששות מליל שתייה כבד. שם המשקה מרמז על מראהו, אבל כמובן גם על מצב העיניים אחרי לילה כזה.

עין אדומה. הקוקטייל המושלם לחמות בהנגאובר (צילום: ירון ברנר)עין אדומה. הקוקטייל המושלם לחמות בהנגאובר (צילום: ירון ברנר)
עין אדומה. הקוקטייל המושלם לחמות בהנגאובר (צילום: ירון ברנר) העין האדומה קל להכנה ביתית וכמו הבלאדי מרי יכול להיות בסיס לשינויים ולאלתור כיד הדמיון הטובה. המשקה מיועד למיטיבי לגימה ולא בטוח שהוא מתאים לאירוע משפחתי, אלא אם כן פגשתם את סבתכם או חמותכם בבוקר של הנגאובר. אם כן – אין ספק שאתם אנשים מיוחדים למדי או שאתם בצרות גדולות. מתכון לעין אדומה ממלאים שני שליש כוס פיינט בבירה (רצוי לאגר כהה כמו גולדסטאר). את השליש הנותר ממלאים במיץ עגבניות איכותי (משאירים מעט שוליים). מטילים בזהירות לתוך הכוס חלמון ביצה מופרד בשלמותו (רצוי חלמון כתום). מתבלים בטבסקו, מלח, פלפל ושאר תבלינים כיד הדמיון. לוגמים את כל הכוס בגלוג אחד ארוך וחושבים על טובת המדינה והעם. מיד לאחר מכן לוגמים פיינט של מים צוננים ואפשר להתחיל את היום.