על הדברים הטובים שקורים ביקב טפרברג בשנים האחרונות כבר נכתב כבר לא מעט. לאבירם כץ נדמה לי שכבר אפשר לחסוך את ההקדמה על המהפך ולדבר ישר על היינות של סדרת אנספייר...

הפעם, שלושה יינות חדשים בסדרת 'אנספייר', שהייתי אומר שהיא מעין סדרת ביניים מבין יינות האיכות של היקב. גם העלות של היינות הללו המתומחרת בהגינות הופכת אותם לקנייה מומלצת, בוודאי ובוודאי אם אתם נתקלים בהם במבצעים שונים שאף מוזילים את מחירם הנח ממילא. השמות בסדרה, מעין שילובי מילים לועזיות, קצת מבלבלים בעיני (לך תזכור אם אהבת את דבוטאז' או אינטגריטאז'...), אבל יאללה, שיהיה. איך שלא תסתכלו על זה, עדיף יינות כאלה, שקשה להגות וקל לשתות, מאשר להפך...

סדרת אנספייר - בחייאת אנשים, לא הגיע הזמן שתרדו כבר מהשמות המסובכים ובמקום זה תתרכזו ביינות...    (צילומים: יח"צ)סדרת אנספייר - בחייאת אנשים, לא הגיע הזמן שתרדו כבר מהשמות המסובכים ובמקום זה תתרכזו ביינות...    (צילומים: יח"צ)
בחייאת אנשים, לא הגיע הזמן שתרדו כבר מהשמות המסובכים ובמקום זה תתרכזו ביינות...    (צילומים: יח"צ)

טפרברג, אנספייר, דבוטאז' 2016טפרברג, אנספייר, דבוטאז' 2016
טפרברג, אנספייר, דבוטאז' 2016

ממסך פחות או יותר בחלקים שווים של מלבק ומרסלאן שהתיישן במשך 8 חודשים בחביות עץ צרפתיות. נחמד השילוב המקורי הזה בין שני זנים הללו שלא ממש קשורים, אבל דווקא חולקים לא מעט דמיון באופי ואפילו מעצימים אחד את השני. התוצאה היא יין רך ובשל, עם פרי (הרבה דובדבן, אם מתעקשים...) שמתפוצץ במסגרת עץ תומכת, מלא ועסיסי, כמעט חנפן. בקיצור, הימור בטוח ביופי של מחיר.

מחיר: 65 ₪

טפרברג, אנספייר, אינטגריטאז' 2016טפרברג, אנספייר, אינטגריטאז' 2016
טפרברג, אנספייר, אינטגריטאז' 2016

החבר הים-תיכוני בסדרה מורכב ברובו מגרנאש וסירה ולצדם מורבדרה וקריניאן. גם כאן שהה היין במשך 8 חודשים בחביות לצורך התיישנות. לפרי העסיסי חוברים כאן תבלינים יבשים לצד חמיצות מרעננת. זהו יין מלוטש בעל אופי ים-תיכוני שממש מבקש שיהיה איזה משהו לאכול לצדו.

מחיר: 65 ₪

טפרברג, אנספייר, מריטאז' 2016טפרברג, אנספייר, מריטאז' 2016
טפרברג, אנספייר, מריטאז' 2016

המריטאז' הוא היין הוותיק בחבורה הזו. למעשה זהו יין שנמצא בפורטפוליו של היקב עוד לפני ריענון המיתוג והסדרות החדשות, ותמיד היתה לי סימפטיה אליו. מדובר בבלנד בורדולזי קלאסי למדי של קברנה סוביניון, מרלו, פטי וורדו וקברנה פרנק. אין פה שום תחכום או בשורה, אלא פשוט ביצוע טוב. יין עם גוף מוצק, פרי בשל ומרוכז ונפח טוב בחך. יין מהנה שמצליח לשמור על רעננות ואלגנטיות.

מחיר: 65 ₪