חברת שופרסל פרסמה היום (שישי) הודעה בחשבון הפייסבוק שלה בה היא מבהירה כי הודעה המופצת בוואטסאפ בשעות האחרונות בשמה של החברה אינה קשורה אליהם וכי מדובר בהונאה. "נוכחנו לגלות כי בשעות האחרונות מתבצעת הונאה ברחבי הרשת על פיה חברת שופרסל חוגגת 60 שנה ומעניקה קופונים על סך 900 ש"ח. מדובר בתרמית שאינה קשורה לשופרסל בשום צורה שהיא". 

"אנו מבקשים להזהיר את הציבור לא להשתמש ולהיכנס לקישור בנושא, שכן הוא עשוי לכלול וירוסים או כל דבר פוגעני אחר", נכתב עוד בהודעת רשת המזון, "פנינו למשטרה בנושא והעניין בטיפול". 

גם בפייסבוק של מערך הסייבר הלאומי הזהירו מפני ההודעה. "בשעות האחרונות אנו עדים להפצת הודעה באמצעות וואטסאפ, המפתה להיכנס ללינק על ידי הענקת קופונים בסך 900 ש"ח, לכאורה לרגל חגיגות 60 לרשת שופרסל. מדובר בהונאה פרסומית".

"ההודעה מובילה לדף מתחזה", נכתב, "שמטרתו לפתות את ה״לקוח״ להפיץ את ההודעה לחבריו דרך וואטסאפ, תוך ״הבטחה״ לקבלת קופון. אנשים אליהם מופצת ההודעה ואשר ילחצו על הלינק, יופנו לאתרים פרסומיים שונים, חלקם אף יציעו להוריד אפליקציות שונות".


אבל בכך לא נגמר הסיפור. בעקבות ההודעה המזויפת של שופרסל החלה להיות מופצת הודעה נוספת ממערך הסייבר. "אזרחים יקרים רץ בווצטאפ בשעות האחרונות הודעה שרשת שופרסל חוגגת 60 ומעניקה קופונים ע"ס 900 ש"ח", נכתב בהודעה, "בסיום השלבים מועברים להורדת אפלייקציה לא מוכרת, שימו לב מדובר בתרגיל חכם של החמאס שבעזרת האפלייקציה המכשיר טלפון שלכם הופך לכלי ריגול! אנו מודיעים בזאת שכל מי שנפל בזה והוריד את האפלייקציה חייב למחוק אותה ולבצע שחזור מלא לטלפון". אלא שגם הודעה זאת היא הודעה מזויפת ולמערך הסייבר אין שום קשר להפצתה.