הקורונה ממשיכה להתפשט והלחץ על כוחות ההצלה גובר: לאחר הפרסומים בשבוע שעבר על קריסת מוקדי מד"א, היום (שלישי) הגיעה לידי מעריב הקלטה של איש מד"א המתחנן לעזרה ולתגבור של נהגי אמבולנסים מצד המתנדבים. בכל משמרת של מד"א ישנם נהגי אמבולנס הצויים בבתיהם ומוזעקים בעת הצורך, וכעת הם מתבקשים לצאת מהבתים.

"כאן מד"א 1, אני מבקש מכם, יש קצת עומס באזור ירקון ואזור תל אביב, אני מבקש את הסיוע שלכם, צאו בבקשה, אתם נמצאים עם אמבולנסים בבתים ואין לנו יכולת להגיב בגלל שאתם נמצאים עם אמבולנסים ואין אחרים עם אמבולנסים. אני מבקש לצאת מהבתים ולסייע לאחרים שנמצאים ברחובות", נשמע איש מד"א אומר בהקלטה.

כזכור, בשבוע שעבר התראיין דובר מד"א, זכי הלר, לבן כספית ואריה אלדד ב-103FM, והתייחס לעומסים בפעילות ובמוקד 101 בצל התפשטות נגיף הקורונה. הלר הסביר את החשיבות של הישמעות להוראות משרד הבריאות והדגיש: "מוקד מד"א נועד למבודדי בית שחשים בתסמינים, לשאר הדברים יש לפנות למוקד משרד הבריאות".

"היה עומס רב על מוקד 101 של מגן דוד אדום", החל הלר את דבריו, "מטבע הדברים כל הודעה כזו שיוצאת גורמת לאנשים להיכנס קצת ללחץ, והם רוצים לדעת איך להתנהל. חלקם הגדול של הפונים היו הורים לתלמידים או אנשים שהיו במגרש, אבל אנחנו נערכנו לזה. המענה השגרתי במוקד הוא עד 5 שניות, והיום הגענו למענה תוך פרק זמן של דקה. זה הזמן להגיד לאנשים שהמוקד נועד לאנשים שנמצאים בבידוד ומפתחים תסמינים כמו חום או שיעול. את כל שאר האינפורמציה אפשר לקבל במוקד של משרד הבריאות שמספרו *5400".