קופת החולים 'מכבי שירותי בריאות' העבירה היום (רביעי) ערכה ייעודית למאושפזי הבית בעקבות נגיף הקורונה, הכוללת מד סטורציה למדידת חמצן בדם, מד חום, 20 מסכות חד פעמיות, וחומר חיטוי לידיים.

דיווח המדדים והמצב הרפואי מבוצע טלפונית אל אחיות מכבי, ובנוסף מתבקשים המאושפזים לעדכן על מצבם באפליקציית משרד הבריאות. אשפוז הבית כולל שיחות טלפוניות מאחיות מכבי פעמיים ביום, במטרה לאמוד את מצבם הקליני.

בקופת החולים אף הוסיפו לציין כי במידה ונדרש תתבצע שיחת וידאו עם רופא מומחה שיחליט על המשך הטיפול. בנוסף, המטופלים יכולים להתקשר בכל שעות היממה, באמצעות קו ישיר שניתן להם אל צוות ייעודי במכבי.
 
מנכ"ל מכבי שוחח בשעה האחרונה עם המטופלים באמצעות וידאו מאובטח, כאשר הם שיתפו אותו בחווית הבידוד והאשפוז בבית. לדבריהם הם מאד מרוצים מהאפשרות להישאר בבית ולקבל את כל השירות, מבלי להיות מאושפזים בבית החולים.

רן סער, מנכ"ל מכבי, אמר כי "מכבי כבר מבצעת אשפוזי בית בשנתיים האחרונות עם מאות חולים במצב רפואי מורכב. התפשטות נגיף הקורונה היא גם הזדמנות למערכת הבריאות כולה לקפוץ מדרגה ולעבור לאשפוזי בית בהיקף גדול. אנו ערוכים לקליטת היקפים משמעותיים של חולי קורונה באשפוז ביתי איכותי ומקצועי".

מקופת החולים נמסר בנוסף כי הם "ערוכים לטפל בחבריה גם במקרים בהם הם נדרשים לבידוד. במקרים בהם עולה צורך רפואי בעת בידוד, מוזמנים החברים לפנות לרופא המשפחה או למוקד האחיות של מכבי *3555. כאשר מדובר בצורך שאינו דחוף, תינתן עדיפות לדחיית הטיפול או הבדיקה המדוברת. במקרים דחופים, אנו ערוכים לספק את השירות במספר דרכים: באמצעות השירותים הדיגיטליים של הקופה, ע"י משלוח צוות רפואי לבית המטופל, או הכנת מתחם מבודד במרכז הרפואי אליו צריך להגיע המטופל. על פי שיקול דעת רפואי. ניתן גם להפנות למוקד מד"א או למיון להמשך טיפול וזאת בתיאום מראש עם בית החולים".