ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב אישרו היום (חמישי) כי המוסד מעורב בהבאת ערכות לבדיקת קורונה לישראל. ממשרד ראש הממשלה נמסר "אנו ממצים את כל יכולות המדינה כדי לסייע בהתמודדות עם הקורונה. בכלל זאת, גם המוסד וגופים נוספים. הציוד שהגיע ארצה נדרש וחיוני".

כאמור, מוקדם יותר היום דווח בחדשות 12 כי במבצע שניהל הלילה המוסד, הצליחו אנשי הארגון להביא לישראל 100 אלף ערכות בדיקה לקורונה מחו"ל. בימים הקרובים ינהלו אנשי המוסד וראש המוסד יוסי כהן מבצעים נוספים, שבסופם ינחתו בישראל 4 מיליון ערכות בדיקת קורונה נוספות, לאחר שאותרו בכמה מדינות. עוד דווח כי במקביל, צוות  אנשי סייבר של המוסד מסייע בימים אלה למשרד הבריאות בכתיבת תוכנות ואפליקציות ייחודיות להתמודדות עם הנגיף. זהו אירוע חריג, בו כל גופי המודיעין והביטחון של מדינת ישראל מתגייסים כדי לסייע למאמצי בלימת התפשטות הנגיף.

משה בר סימן טוב מנכ״ל משרד הבריאות התייחס לערכות בדיקת הקורונה והודה לראש המוסד, יוסי כהן: "אני רוצה להודות לגופי הביטחון של מדינת ישראל: השב״כ, המוסד ופיקוד העורף שמסייעים לנו באירוע הקורונה. הכל תחת המל״ל שמתכלל ומרכז את האירוע במשרד ראש הממשלה". הוא ציין כי "הבוקר קיבלנו ערכות חשובות ותקינות לשימוש הנדרשות לנו לבדיקות קורונה. תודה מיוחדת למוסד ולעומד בראשו, יוסי כהן שמסייעים לנו בעניין זה".

בר סימן טוב הוסיף: "אנחנו ממשיכים את הקשר עם המוסד כדי להשיג ציוד הכרחי נוסף. אנחנו במלחמה, ובמלחמה משלבים כוחות עם כולם כדי לנצח". הוא הדגיש כי "מדינת ישראל משתמשת בכל האמצעים שלה, בכל הכוחות שלה ובכל המוחות שיש לנו כדי לשתף פעולה ולהתמודד עם האתגר העצום שאנחנו ניצבים בפניו. אני בטוח שההתגייסות הכוללת של כולנו תאפשר למדינת ישראל להתמודד עם אתגר הקרונה".