בבית החולים סורוקה עדכנו אתמול על פטירתו של שלום מיכאל ג'קסון, חולה קורונה בן 87, שהועבר שלשום למקום במצב אנוש מבית האבות משען בבאר שבע. ג'קסון הובא למנוחות ברמת השרון אתמול אחר הצהריים.

מדובר בבית אבות מוכה קורונה, אולם איש אינו יכול להצביע על מספרם האמיתי של הסיעודיים והעצמאים בבית האבות. בכל אופן, מבית האבות משען ישנם ארבעה מאושפזים במרכז הייעודי לקורונה בבית החולים סורוקה, כולם במצב קשה. עד כה נפטרו שלושה קשישים במרכז הרפואי, והתברר כי ישנם 10 חיוביים לנגיף ועוד שמונה שליליים. במחלקה היו ערב המשבר 35 דיירים. עד כה 24 דיירים לקו במחלה ועוד 13 אנשי צוות. שלושה דיירים שהועברו לסורוקה נפטרו.

מנכ"ל רשת משען, עמרי כהן, אמר כי "אנחנו חסרים אונים; גם מול ציבור המטופלים וגם מול המשפחות. הדרישה שלנו ממשרד הבריאות להעביר אותם לטיפול במרכז ייעודי לחולי קורונה, לא נתקבלה".

מבית החולים סורוקה נמסר, כי "מי שאובחן כחיובי לקורונה אבל ללא סימפטומים לא זקוק לאשפוז. משרד הבריאות מחליט על ויסות המטופלים. אנו מאשפזים כל מטופל שנדרש לאשפוז מבחינה רפואית".

ממשרד הבריאות נמסר לפניית "מעריב" בעניין בית האבות משען בבאר שבע: "במחלקה הסיעודית במוסד משען באר שבע נותרו 18 מטופלים שנמצאים בבידוד מלא. כל חולה נמצא בחדר נפרד, הם יציבים ויש מעקב מלא אחר מצבם כאשר בכל מקרה של הופעת תסמינים - דואגים לפנות את החולים למחלקה ייעודית. לגבי הבדיקות בתאריך ה-1 באפריל - נעשו בדיקות לכל המטופלים במחלקה הסיעודית במשען באר שבע". עוד נמסר, כי "כל החולים כעת בבידוד מלא והם יציבים מבחינה רפואית ואין סיבה לעקור אותם ממקום שהוא ביתם".

כזכור, בבית החולים ברזילי הודיעו אתמול על פטירתו של אלי אלבז, 78, בעל חנות מכשירי חשמל ידועה בקרית גת, שסבל ממחלות רקע ומצבו הלך והידרדר מאז סוף השבוע שעבר. בשעות הצהריים מת בבית החולים חולה קורונה נוסף, חנניה לוגסי (77) מאשקלון, שאושפז במרכז הרפואי ב-22 במרץ ולפני ימים אחדים הועבר ליחידה לטיפול נמרץ בעקבות הידרדרות במצבו. מבית החולים נמסר, כי "ביומיים האחרונים מצבו הוחמר מאוד ולמרות טיפול בכל האמצעים האפשריים החולה נפטר".

חנניה לוגסי ז''ל (צילום: פרטי)חנניה לוגסי ז''ל (צילום: פרטי)

לוגסי, אב לחמישה ילדים, הוא פנסיונר של חברת עמיגור. קרוב משפחה סיפר: "הוא היחיד במשפחה שנבדק. לאחר מכן כל בני המשפחה נכנסו לבידוד. אין לנו הסבר איך הוא נדבק, כי הוא גם לא יצא מהבית הרבה. ייתכן שאולי נדבק בבית הכנסת, כי זה המקום היחידי שבו הוא היה. הוא היה אדם דתי, שקט ונעים הליכות. הוא סבל מסוכרת בשנים האחרונות. הוא היה אדם מוכר מאוד בעיר והרבה אנשים הכירו אותו".

בתוך כך, איש צוות רפואי בבית החולים סורוקה נחרד אתמול לגלות כי עובדי הניקיון אינם חובשים מסכות. כששאל אחת מהן מדוע את לא שמה מסיכה, לפי התקנות של משרד הבריאות, ענתה לו כי הם ביקשו אך הקבלן סירב לתת לעובדים. מבית החולים סורוקה נמסר ל"מעריב", כי הם בודקים את הסוגיה מול הקבלן.

בינתיים, בסורוקה הודיעו כי "למען בריאותכם ובריאות המטופלים, יש להימנע מלהגיע לביקורים. במקרה הצורך, תותר כניסה של מלווה בריא אחד בלבד, בכפוף לאישור. הכניסה לביה"ח תתאפשר עם מסיכות פנים בלבד!".

שוטרי תחנת משטרת באר שבע מתגברים את מערך האבטחה בסורוקה בכל הנוגע לאכיפה של כניסת מבקרים לבית החולים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ויקנסו את מפרי ההנחיות.  

קורונה - שאלות ותשובות