מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב שבתאי, אובחן היום (שבת) כחולה בנגיף קורונה. ממג"ב נמסר שמצב בריאותו טוב, וכי כעת נערכת בדיקה אפידמיולוגית לאיתור מי שהיה איתו במגע, על מנת לערוך בדיקות נוספות ולעדכן את אלו שיאלצו להיכנס לבידוד.

ניצב שבתאי השתתף שלשום בטקס אזכרה לחללי "צוק איתן" בהר הרצל בירושלים. בטקס השתתפו גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה החליפי בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי ובכירים נוספים. מבית הנשיא ומלשכת גנץ נמסר כי הם ממתינים להנחיות משרד הבריאות.

ריבלין, גנץ וכוכבי בטקס אזכרה לחללי ''צוק איתן'' (צילום: מארק ניימן, לע''מ)ריבלין, גנץ וכוכבי בטקס אזכרה לחללי ''צוק איתן'' (צילום: מארק ניימן, לע''מ)

ניצב יעקב שבתאי (צילום: משה שי, פלאש 90)ניצב יעקב שבתאי (צילום: משה שי, פלאש 90)

בתוך כך, מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, וקצין בכיר נוסף מהפיקוד ייכנסו היום לבידוד לאחר שהשתתפו באירוע בו נכח חולה קורונה בשבוע שעבר. מצה"ל נמסר כי השניים חשים בטוב, ללא תסמינים, וייבדקו בזמן הקרוב.

ייכנס לבידוד. אלוף נדב פדן (צילום: דובר צה''ל)ייכנס לבידוד. אלוף נדב פדן (צילום: דובר צה''ל)

לפני כשבוע פורסם כי עשרות בלשים ממחוז תל אביב במשטרה - ובהם עשרה המשרתים במרחב איילון וכמה המשרתים במרחב יפתח - נכנסו לבידוד בעקבות מגע במישרין ובעקיפין עם חולה מאומת. מבדיקה שערכו במשטרה עולה, כי אותם בלשים שהו יחד באימון משטרתי של המשטרה וכי יחד איתם שהו עוד עשרות בלשים. 

את הבלשים של מרחב איילון מחליפים בימים אלו ועד לסיום תקופת הבידוד שוטרים מיחידות אחרות, על מנת לאפשר את המשך הפעילות של יחידת הבילוש. שניים מהבלשים, אחד ממרחב איילון ואחד ממרחב יפתח, עברו בדיקות ונמצאו כחולים מאומתים, מה שהוביל להחלטה לשלוח לבידוד את כל הבלשים, משני המרחבים, שהיו עם השניים במגע.