שר הבריאות יולי אדלשטיין נכח ביום חמישי בערב במסיבת יום ההולדת של אשתו, אירנה נבזלין, בבית פרטי בהרצליה, אליה הגיעו עשרות מוזמנים, כך דווח הערב (רביעי) ב"כאן 11". על פי הדיווח, המסיבה המדוברת התקיימה לאחר סיום מסיבת העיתונאים בה הוצגו ההנחיות החדשות, הכוללות הגבלות על ההתקהלויות. כאמור, מבחינה חוקית לא מדובר בהפרה של ההנחיות, שטרם נכנסו אז לתוקפן, אלא בעניין מוסרי. המארגנים טענו כי באירוע השתתפו 48 איש, כפי שהיה מותר באירועים מהסוג הזה ביום ובשעה בהן האירוע המדובר התקיים.

נבזלין נשאלה האם לא היה נכון לבטל את האירוע, והשיבה: "התלבטתי מאוד בנושא קיום האירוע, שלחתי לכל המוזמנים מייל, וציינתי שאנחנו שומרים על ההנחיות. החלטתי לקיים את האירוע אם אנשים עומדים בכל התנאים - מסכות, בדיקת חום, אין אנשים שהם בקבוצת סיכון. האירוע התקיים בחוץ ושמרנו על מרווחים בין האנשים". 

עוד נטען בדיווח כי "האורחים נדרשו לחתום על מסמך סודיות ולשמור על חשאיות בנוגע לאירוע". רעייתו של השר הוסיפה: "ביקשתי מהמוזמנים לא להגיע במידה ויש להם סימפטומים, וצערי הייתי צריכה לשלוח הביתה כמה משתתפים שאמרו שהם לא מרגישים טוב". לדבריה, החליטה לקיים את המסיבה כי אי אפשר לדעת מתי הקורונה תסתיים.

אירינה נבזלין (צילום: ינאי יחיאל)אירינה נבזלין (צילום: ינאי יחיאל)

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר ברכילות זולה שאין לה קשר למציאות. כל התקנות וההנחיות מולאו כלשונן ובמלואן. העובדות מוכיחות זאת: רעיית שר הבריאות חגגה את יום הולדתה ביום חמישי שעבר בשעה 18:00 בערב, בחצר פתוחה וגדולה, עם פחות מ-50 אנשים, בדיוק בהתאם להנחיות משרד הבריאות, החלטות הממשלה והצהרותיו של השר אדלשטיין, כפי שהיו באותה עת. כבר בהזמנה הודגש שהאירוע ייערך בהתאם להנחיות המשרד, כולל מדידת חום בכניסה, עטיית מסכות, ריחוק והיגיינה. ואכן כך היה ובוצע באופן המחמיר ביותר".

עוד נמסר כי "קרובי משפחה וחברים מבוגרים או מכל קבוצת סיכון ידועה אחרת התבקשו שלא להגיע כדי לא לסכנם. ואכן בכניסה לאירוע מדדו לכל אורח חום, נבדק שכל אורח עוטה מסכה ווידאו שהאורחים הם רק מבין רשימת המוזמנים. ביחד כל הנוכחים לא עלו על 50 איש. השר הגיע לקראת סיום האירוע לברך את רעייתו, בשעת לילה מאוחרת, לאחר שרוב המוזמנים הלכו. כל טענה שסותרת את דברים אלה מהווה לשון הרע. 
מדובר בניסיון אומלל לגרום לפגיעה באמון הציבור במערכת הבריאות. אנחנו בטוחים שהציבור חכם מכך".

בהמשך פרסמה נבזלין בעמוד הפייסבוק שלה תגובה מפורטת: "איני נוהגת לשתף את חיי הפרטיים, אבל כשישנה פגיעה כל כך בלתי הולמת באמת ובהגינות בסיסית כלשהי, אני חשה שחובה לחשוף את העובדות כהווייתן. הערב שודרה בכאן 11 כתבה מגמתית, עמוסת אי־דיוקים ועם חצאי עובדות, עובדות מסולפות ועד שקרים של ממש".

"ביום חמישי שעבר, חגגתי יום הולדת פרטי בחצר בית. בניגוד לדברים ולהצגתם בכתבה, האירוע המצומצם נערך בחצר גדולת ממדים, ולא בתוך חלל סגור. הוזמנו פחות מחמישים אנשים, לשעה 18:00, בין השאר כדי שגם הכמות המצומצמת הזו, תתפזר על פני יותר שעות. מספר המוזמנים שהגיעו היו כארבעים. הם הונחו מראש לא להגיע במידה ויש להם תסמינים בריאותיים חשודים, אם באו במגע עם חולה קורונה וכיו"ב".

"בכניסה ובתוך החצר, הוצבו בקבוקי אלכוג'ל, סלסלות לחלוקת מסכות לכל מי שרוצה להחליף למסכה חדשה, והובהר לכולם לשמור על כללי הריחוק החברתי וההיגיינה. לאור ההחלטה לערוך אירוע כה מצומצם, נאלצתי לא להזמין כמה מהאנשים האהובים ביותר עליי. לרבות כל מי שנמצא בקבוצת סיכון או בגיל מבוגר, שלא הגיעו. כולל קרובי משפחה ואנשים אהובים, שמעולם לא נעדרו מיום הולדת שערכתי. אפילו אבי החורג, סבי וסבתי היקרים. לא הזמנו כל מי שעלול לעמוד בסכנה כלשהי. כאמור, עמדנו בכל ההנחיות והתקנות באופן המחמיר ביותר!".

"בניגוד לפרסום הדיבתי, אף אורח לא התבקש ולא חתם על הצהרת סודיות. זה מופרך. הניסיון למסגר את האייטם כ'המסיבה של יולי אדלשטיין' עלוב ועצוב במיוחד. אני אדם פרטי, שחגג באירוע מצומצם, באוויר הפתוח, על פי כל כלל מחמיר, עם חבריו. בעלי הגיע לברך אותי, אשתו, אחרי 22:00, בתום עוד יום עבודה מפרך למען בריאות הציבור והמלחמה בקורונה. הוא הגיע בשעה שרוב המוזמנים כבר עזבו את המקום. מאותו הרגע, ניסו מי שניסו לדחוף את הנון־סיפור הזה לכל מערכת אפשרית. כמה מהמערכות הגדולות והרציניות בארץ בדקו אותו, וירדו ממנו. לא נדרש שום לחצים או תחינות, בפשטות – כשהאמת לצדך, והעיתונאים שמולך הם הגונים ועם שכל ישר, לא מפרסמים את שלא ראוי לפרסום.

"העיתונות החופשית בישראל צריכה להמשיך לעקוב, לבקר, להתריע. לחשוף כל איש ציבור שאינו עומד בסטנדרטים שהוא עצמו מציב לציבור. לצערי, לא מדובר בשום צורה במקרה כזה כאן. ודאי לא במיסגור מתלהם ושקרי כפי שראיתי אמש. זה בעיקר מעציב אותי. אלו העובדות כהווייתם, כעת גם אתם יודעים אותן. בתמונה: תיעוד דרמטי ו״מפליל״ מהאירוע, לשיפוטכם. ושכולנו נדע ימים שמחים יותר".