התייחסות ראשונה לגל התלונות נגד אכיפת המסכות: לאחר שבימים האחרונים שטפו את הרשת מספר סרטונים המציגים אכיפה נחושה, לעיתים נחושה מדיי, של השוטרים כנגד אזרחים שלא עטו מסכה, הערב (חמישי) פורסם במהדורת ״חדשות 12״, כי השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, יוזם הצעה שתובא לראש המל״ל, שתשנה את החובה לעטיית מסכה במרחב הציבורי.

לפי היוזמה המסתמנת, החובה לעטות מסכה תישאר כשהייתה במקומות סגורים כגון מרכזי קניות, מרכולים, בעת שימוש בתחבורה הציבורית או בהתקהלויות בציבור (שנכון לשעה זו אינן מותרות).

אחרי תקופה ארוכה שבה חצתה המשטרה את רף ה־5,000 דוחות בכל יממה, נרשמו ביממה האחרונה 4,492 דוחות בגין אי־עטיית מסיכה. המשטרה, כידוע, מבצעת אכיפה גם בגין הפרת חובת בידוד, וביממה האחרונה נרשמו 18 דוחות לאזרחים בגין עבירה זו.

קורונה - אנשים עם מסכות בירושלים, ארכיון (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה) (צילום: מרק ישראל סלם)קורונה - אנשים עם מסכות בירושלים, ארכיון (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה) (צילום: מרק ישראל סלם)

באחד המקרים איתרו שוטרי אגף התנועה באזור הדרום על אוטובוס נוסע כשהוא לא עוטה מסיכה על פניו כנדרש, ובבדיקה במסוף המשטרתי עלה כי הוא מחויב בבידוד. הנוסע הורד מהאוטובוס וקיבל דוח על סך 5,000 שקל.