נערכים להחמרה: על רקע העלייה הנמשכת במאובחנים לחיוב בנגיף הקורונה, הודיעו אתמול משרד הבריאות והמרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) על הסבת חלקו הממוגן של החניון התת־קרקעי בכניסה לבית החולים לקומת אשפוז של כ־150 מיטות לשעת חירום, לטובת מוכנות המרכז הרפואי לקליטת חולים דחופים ובכלל זה חולי קורונה.

עלות ההסבה נאמדת בכ־26 מיליון שקל וכוללת בין היתר ביצוע עבודות עבור תשתיות חשמל, התקנת פסי אספקה ניידים, מערכות תקשורת ומערכות מיזוג אוויר, התאמת מערכת תברואה ומים ושיפורים סביבתיים הנוגעים לנגישות ולתפעול השוטף בשעת חירום. התוכנית נמצאת לאחר שלב התכנון ונסגרו כבר מכרזי הביצוע. השבוע יחלו העבודות בשטח. השלמת הפרויקט צפויה באוקטובר.

בית החולים אסף הרופא, אמבולנס (צילום: יאסר עוקבי)
בית החולים אסף הרופא, אמבולנס (צילום: יאסר עוקבי)

מנהלת המרכז הרפואי שמיר ד"ר אסנת לבציון קורח אמרה: "אנו נמצאים בלב מערכה נגד הקורונה, וחייבים להיות מוכנים לקראת עלייה נוספת בתחלואה, ובמיוחד לפני החורף הקרוב. תוספת של כ־150 מיטות אשפוז תאפשר את המוכנות בשעת הצורך והיא גם חוסננו".

שוב: מסיבה בניגוד להנחיות

בינתיים נמשכת האכיפה המשטרתית של הנחיות משרד הבריאות. במסגרת המאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה פשטו שלשום בבוקר שוטרי ובלשי תחנת משטרת מודיעין על חורשה הסמוכה לעיר, שם נחשפו השוטרים למסיבת טבע רבת־משתתפים, שהתקיימה במקום בניגוד לתקנות. השוטרים הבחינו בעשרות כלי רכב ובאוהלים, כאשר חלק מהמשתתפים במסיבה לא עטו מסיכות ולא שמרו על ריחוק חברתי, בניגוד להנחיות משרד הבריאות.

ניידת משטרה, אילוסטרציה (צילום: דוברות המשטרה)
ניידת משטרה, אילוסטרציה (צילום: דוברות המשטרה)

השוטרים איתרו את מארגן האירוע, בן 20 מצפון הארץ, שטען בפני השוטרים כי מדובר במסיבת יום ההולדת שלו. אלא שבבדיקה שערכו השוטרים במסוף המשטרה נמצא כי תאריך הלידה שלו אינו מתאים לגרסתו כי מדובר במסיבת יום הולדת. השוטרים פיזרו את המסיבה, שפכו אלכוהול ורשמו קנסות בגין אי־עטיית מסיכה. מארגן המסיבה עוכב לחקירה בתחנת המשטרה במודיעין.