משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי בתחילת השבוע הבא, גורמי המקצוע במשרד בראשות מנכ״ל המשרד פרופ׳ חזי לוי, יחד עם הפרוייקטור פרופ' רוני גמזו, יגבשו נוהל אחיד להגבלת התקהלות, הכולל בתי עסקים, תרבות ובתי כנסת.

גיבוש הנוהל יהיה ב"שולחן עגול" בראשות פרופ' גמזו הכולל את הגורמים הרלוונטיים ממשרדי הממשלה השונים. השולחן העגול ימשיך להתכנס שלוש פעמים בשבוע להסדרת נושא ההגבלות באופן אפקטיבי וקוהרנטי. ביום שני שר הבריאות יביא לקבינט הקורונה הצעה על צעדים נדרשים בנושא.

שר התיירות אסף זמיר קרא לקבינט הקורונה לבטל את הגבלות הסגר החלקי בסופי השבוע: "מציע לחבריי בקבינט הקורונה לבטל את הגבלות ה'סגר' המתוכננות לסופ"ש. עוד לא מאוחר לקבל את ההחלטה הנכונה".

מנגד, ‏שר המדע יזהר שי תמך בהמשך הסגר בסופי השבוע: "זו הזדמנות להפחית את ההדבקות", הסביר בריאיון לכאן ב'. "מיליון אנשים פוקדים את מרכזי הקניות. אנחנו רוצים למנוע ככל האפשר את הסכנה להמשך העלייה בתחלואה".

בתוך כך, פנה לגמזו השר לענייני ירושלים ומורשת, רפי פרץ, וביקש: "יש מקום לשקול פתיחת בתי כנסת לפי גודלם היחסי, כאשר המינימום הוא 10 מתפללים ומקסימום יהיו לפי 35% מתפוסת המקום".

כזכור, גמזו הציג השבוע לאזרחי ישראל את תוכניתו למלחמה בקורונה, ואמר: "אפשר לעשות את זה רק ביחד, אי אפשר אחרת. זה תהליך שכל אזרחי ישראל צריכים לעשות, להקטין הדבקות. זו מעין משיכת חבל שכולנו צריכים לעשות. הבשורה היא שהרבה מאוד יחזרו אל העבודה, אל הפריחה. הרבה אזרחים במצוקה של איבוד עבודה, עסקים נופלים, אבל אנחנו יכולים לנצח. זה דורש את כולניצנו במאמץ אחד, חוזה חדש. מצד הממשלה - שקיפות, מקצועיות, ענייניות, שיתוף. יש ירידה באמון הציבור. מצד האזרחים - אמון, התלכדות, התגייסות להורדת ההדבקה, ציות להנחיות. לא ניתן יותר הנחיות שאין בהן היגיון. לא אתן שיהיו הגבלות שיפגעו בכלכלה ואין בהן היגיון".