ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהיר הערב (רביעי) כי שוחח עם מנכ"ל חברת פייזר, אלברט בורלה, וכי הוא משוכנע שמדינת ישראל תשלים את החוזה עם החברה, המייצרת חיסון לנגיף הקורונה והודיעה השבוע כי הוא נמצא יעיל בכ-90 אחוזים מהמקרים.

ראש הממשלה נתניהו מעדכן על התקדמות במו''מ עם חברת פייזר. קרדיט צילום: דוברות ראש הממשלה

"אני פועל כל הזמן להביא חיסונים לישראל, והיום יש לי בשורה חשובה. סיימתי עכשיו שיחה מאוד חמה ולבבית עם אלברט בורלה מנכ"ל חברת פייזר. חברת פייזר הודיעה שלשום שהיא פיתחה חיסון נגד הקורונה עם יעילות של 90%. כל העולם רוצה לקבל את התרופות שלה. אנחנו מנהלים איתם מו"מ", אמר נתניהו.

"ביקשתי לשוחח איתו, הוא מיד נענה. מתברר שאלברט בורלה מאוד גאה במוצאו היווני ומוצאו היהודי מסלוניקי, והוא אמר לי שהוא מאוד מעריך את טיפוח היחסים בין יוון לישראל, שאני מוביל בשנים האחרונות. ובכן, אחר השיחה הזאת, שהייתה מאוד עניינית ומאוד מעשית, אני משוכנע שאנחנו נשלים את החוזה עם חברת פייזר. זאת בשורה מאוד חשובה להבאת חיסונים רבים לכם אזרחי ישראל. שיהיה בהצלחה", הוסיף.

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, צייץ בטויטר: ‏"בנימין נתניהו כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו: ״החיסון לקורונה בדרך לישראל״. מדובר באמירה מטורפת. אין עוד חיסון לקורונה, הוא לא בדרך לישראל, ולא ברור אפילו את מה השקר הזה משרת. ישראל זקוקה לממשלה מתפקדת, לא למי שמוכר לה סיפורי מעשיות".