ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (חמישי) עם נכדו של מרן שליט"א, הרב חיים קנייבסקי, על מצב התחלואה. במהלך השיחה, אמר הנכד יענקי לנתניהו כי הרב הורה לסגור לכמה ימים את תלמודי התורה, לאור התחלואה הקשה.

אמש קרא מנהיג הציבור הליטאי לקהל מאמיניו, לשמור על תקנות הסגר השלישי. זאת לאחר שבשבוע האחרון, נשמעו דיווחים לפיו הוא התכוון שלא להישמע להנחיות ולהורות על פתיחת מוסדות החינוך שבאחריותו, כפי שעשה בסגר הקודם. בהמשך לכך, רופאו האישי של קנייבסקי, פרופסור אורי רוגובסקי, ערך לו סקירה מפורטת על מצב התחלואה במגזר החרדי בפרט, והתחלואה במדינת ישראל בכלל. 

בתוך כך, הרב הוסיף לקרוא לציבור "להתחזק בימים אלו בלימוד התורה, ביראת שמיים ובתפילות לעצירת המגיפה, והורה כי יש לשמור ולהקפיד על הוראות הרופאים והתקנות שנקבעו בכדי לעצור את המגיפה ולהקפיד בזהירות יתירה על החולים והקשישים שהם בסכנה יתירה, בלי שום הוראת היתר, בתפילה לרופא כל בשר, שהקב"ה יסיר חרון אפו מאיתנו ויאמר למשחית די".

הנחיית הרב קנייבסקי לסגירת תלמודי התורה בחתימתו (צילום: ללא קרדיט)הנחיית הרב קנייבסקי לסגירת תלמודי התורה בחתימתו (צילום: ללא קרדיט)