משטרת ישראל ממשיכה במאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה והחל מהיום בחצות ולאורך סוף השבוע הקרוב יפרסו מחסומים מהודקים ברחבי הארץ והמשטרה תגביר את פעילות הפיקוח והאכיפה של תקנות הקורונה בדגש על הגבלות התנועה, המסחר וההתקהלות ברחבי הארץ.

בסוף השבוע תוגבר הפעילות המשטרתית על ידי אלפי שוטרי משטרת ישראל הפועלים ברחבי הארץ. בצל מצב החירום הלאומי הנוכחי ובכדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה המונית - עיקר הפעילות המשטרתית תתמקד בפיקוח ואכיפת התקנות בדגש על התקהלויות אסורות, מגבלות התנועה והמסחר וקיום חובת הבידוד בכל רחבי הארץ. תכלית הפעילות וההיערכות המשטרתית היא למנוע הדבקה המונית על ידי התקהלות ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי בניגוד לתקנות.

המשטרה קוראת לציבור כולו להימנע מהתקהלות אסורה ומיציאה למרחב הציבורי שלא לצורך חיוני וכן להקפדה על קיום ההנחיות במלואן, הכל בכדי למנוע את הצורך באכיפה ולהצליח באתגר הלאומי להורדת שיעור התחלואה לצורך חזרה לשגרה בהקדם.

במרחב הבינעירוני יפעלו 24 מחסומי תנועה, ותבוצע ביתר הצירים אכיפה בתנועה על ידי סיורים ממונעים של שוטרי אגף התנועה. במרחב העירוני יוקמו מחסומים מדלגים רבים שיפעלו לצד סיורים בתוך הישובים. המשטרה תגביר את הפעילות היזומה לפיקוח ואכיפה, הן במרחב הבינעירוני והן בתוך הישובים עצמם, באמצעות מחסומים קבועים ומדלגים, סיורים ממונעים ורגליים, תגבור התחנות וכוחות האכיפה, הפעלה מוגברת של היחידה האווירית המשטרתית ועוד. 

בעת כל אירוע חריג המצריך התערבות וטיפול משטרתי, יש ליצור קשר מיד עם מוקד החירום של המשטרה - מוקד 100. לקבלת מידע, ניתן ליצור קשר עם מוקד המידע הארצי של המשטרה - מוקד 110 ולהתעדכן בערוצי הדיגיטל של המשטרה ומשרד הבריאות אודות התקנות וההגבלות.