משרד הבריאות פרסם הערב (שבת) את דיווח יעילות החיסון נגד נגיף הקורונה בישראל ע"י האגף לאפדימיולוגיה במשרד הבריאות. מועילות החיסון מודדת את הסיכון לחלות במחלה לאנשים שחוסנו ב2 מנות חיסון לעומת אנשים שלא חוסנו כלל. על פי הנתונים העדכניים ביותר- החיסון נמצא עם מועילות גבוהה מאוד נגד תחלואה, תחלואה קשה אשפוזים ותמותה.

מבצע החיסונים לקורונה בישראל (צילום: רויטרס)

 
מועילות החיסון כעבור 14 יום מקבלת מנת חיסון 2:
95.8% במניעת סך מקרי התחלואה, 98.0% במניעת מחלה עם חום ו/ או תסמינים נשימתיים, 98.9% במניעת אשפוזים עקב קורונה, 99.2% במניעת תחלואה קשה עקב קורונה ו-98.9% במניעת תמותה עקב קורונה.

נתוני יעילות החיסון by maariv on Scribd

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי: "בזכות מערכת הבריאות החזקה של מדינת ישראל, שאיפשרה לנו להגיע בזמן קצר לחיסון נרחב מאין כמוהו באוכלוסייה, והיכולת שלנו למעקב אפידמיולוגי מקיף, אנחנו המדינה הראשונה בעולם שיכולה להדגים את האפקט של חיסון קורונה בעולם קליני אמיתי". 
  
עוד הוסיף כי "החיסון מפחית בצורה משמעותית תחלואה קשה ותמותה וניתן לראות השפעה זו בנתוני התחלואה במדינה", והדגיש: "המטרה שלנו היא להמשיך לחסן את כל האוכלוסייה מגיל 16 ומעלה, ובבוא הזמן גם מתחת לגיל 16, כדי להגיע לכיסוי נרחב באוכלוסייה שיאפשר לנו לחזור לשגרת חיים לה כולנו מייחלים".