במשרד הבריאות שוקלים להמליץ על סגר מוחלט בערים אדומות בעוד כשבועיים אם התחלואה לא תרד. גורם במשרד הבריאות אמר היום (רביעי) למעריב כי "ברור שלא נוכל להטיל שוב סגר כללי כשיש יותר מ-70% מחוסנים באוכלוסייה הבוגרת, כך שסגר דיפרנציאלי בהחלט על הפרק. אנחנו מחכים לראות את ההשפעות של הצעדים הנוכחיים בעוד כשבועיים, ואז נדע אם להמליץ על הצעד הזה או לא". 

הדברים מגיעים על רקע עלייה נוספת במקדם ההדבקה, שטיפס ביממה האחרונה ל-0.9. באמ"ן הזהירו כי "אם תימשך מגמת העלייה, בתוך כשבוע תיתכן כבר עליה חוזרת בתחלואה".

בתוך כך, שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס הבוקר להחלטה על הטלת סגר לילי בפורים, והסביר כי "שהחיסונים לא יכניסו אותנו לאופוריה. עדיין אין לנו מספיק מחוסנים (שעבר שבוע מהחיסון השני שקיבלו) כדי לחגוג בלי הכרה בפורים. עד כה התחסנו למעלה מ-4.5 מיליון איש, מתוכם 3,147,000 קיבלו גם מנה שניה. אתמול התחסנו כ 150,000 איש".

יולי אדלשטיין בקופת חולים מאוחדת בבית שמש (צילום: אלי דסה)יולי אדלשטיין בקופת חולים מאוחדת בבית שמש (צילום: אלי דסה)

הוא הוסיף כי "כדי לבטל את גזירת המן הרשע, עם ישראל היה בערבות הדדית מלאה וצם עבור אסתר שלושה ימים. אני לא מבקש לצום שלושה ימים. מבקש רק להקפיד על ההנחיות עבור בעלי העסקים שרק עכשיו חזרו, עבור התרבות, המלונות, החינוך. עבור הבריאות שלנו, החיים שלנו. עבור הילדים שלנו שעדיין לא יכולים להתחסן. אל תלכו למסיבות, גם לא לטישים. תחגגו בבית".

פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, הסביר בגל"צ מה עמד מאחורי ההחלטה, ואמר כי "רצינו לעשות מינימום הגבלות, אבל כשהתחילו להגיע ידיעות על מסיבות ואירועים היינו חייבים להטיל עוצר לילי. אישרנו משאיות שמחה במהלך היום אבל ללא התקהלות, מקווה שיקפידו על כך".