פרופ' איתמר גרוטו, לשעבר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, שוחח היום (רביעי) עם ינון מגל ובן כספית ב-103FM והתייחס לשאלות האם ומתי יהיה צורך בחיסונים נוספים: "יכול להיות שהחיסון יספיק לעוד הרבה שנים ובסוף לא נצטרך לחסן את הילדים. זה התרחיש הכי האופטימי". הוא הוסיף כי "צריך לקחת בחשבון שבסוף כן נצטרך לחסן שוב את הציבור וגם את הילדים".

"הייתי שמח אם הדיון היה נעשה בשיחה משותפת בין כל הצדדים, כולל משרד האוצר ומשרד הבריאות. אני בטוח כי צריכים להגביר את השקיפות כדי שכולם יכירו את התמונה המלאה ובכך יהיו יותר שותפים למהלך הזה" המשיך.

עוד אמר כי "בסופו של יום מדינת ישראל תמיד יודעת לפתור את הבעיות האלו מול חברות החיסונים. זה משהו שחשוב לקחת בחשבון, לפעמים יש לנו אפשרות להגיע לתוצאות גם בלי הסכמים מראש".

גרוטו אף הביע אופטימיות לגבי תוקפם של החיסונים: "אין עדיין מספיק מחקר וידע בעולם המדעי, אבל יחד עם זאת הולכות ומצטברות עדויות לכך שהחיסון באמת יכול להספיק לתקופה יותר ארוכה. אולי שנה, אולי כמה שנים".

על האפשרות של ביטול חובת עטיית מסכה אמר: "אני מאמין שאני לא היחידי שחושב שאפשר להוריד את המסכה במרחב הפתוח. בדיונים שאני נמצא בהם, יש כמעט קונצנזוס בנושא ואני מאמין שהיום בו נוכל להוריד אותן מתקרב". לדבריו, "אנשים צריכים להתרגל לכך שיסתובבו עם מסכה בכיס. כמו שהם מחזיקים טלפון, אז שיחזיקו גם מסכה וילבשו אותה רק בחללים סגורים. זה גם יכול לעזור למנוע שפעת ועוד וירוסים של החורף".