גורמים בכחול לבן נפגשו היום (שני) עם נציגי משרד האוצר בניסיון לפתור את המחלוקת סביב סוגיית רכש החיסונים מול סירובו של ראש הממשלה נתניהו למנות שר משפטים, כפי שדורש יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ. זאת, ברקע ישיבת הממשלה שצפויה להתקיים הערב בשעה 22:00.

בתום הפגישה, מכחול לבן נמסר: "הסתבר שיש כסף בו ניתן להשתמש לצורך הצטיידות בחיסונים, אבל שר האוצר מסרב ומתנה רכש חיסונים בתיקון חוק יסוד והגדלת הגירעון".

הליכוד מסרה בתגובה להודעת כחול לבן: "גנץ רוצה להחזיר אותנו לסגרים בגלל שהוא דורש ״מינוי תמורת חיסונים״. אנו קוראים לגנץ להתעשת ולא להמשיך לסכן את חייהם ובריאותם של אזרחי ישראל".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "הודענו ללשכת ראש הממשלה, כי לאחר שיחות מקצועיות עם משרדי האוצר והבריאות, השתכנענו שיש להסכים לתוספת תקציבית עבור חיסונים בלבד, וזאת לאחר מינוי שר משפטים קבוע".

"כל אזרח בישראל צריך לשאול את עצמו מדוע ראש ממשלה נאשם בפלילים, מסרב למנות שר משפטים, גם במחיר של "חזרה לסגרים" לשיטתו? והתשובה היחידה היא שהוא שם את המשפט מעל צורכי המדינה והגיע הזמן שילך הביתה".

שר הבריאות יולי אדלשטיין לא נשאר חייב ותקף את שר הביטחון: "גנץ מבצע פשע בבריאות אזרחי ישראל. השר גנץ מעמיד בסכנה את יכולתה של ישראל לקבל חיסונים החיוניים להמשך תפקוד המשק".

"הסירוב התמוה לרכש החיסונים נמשך גם לאחר שגנץ ואנשיו קיבלו את כל ההסברים לשאלותיהם מאנשי המקצוע של משרד הבריאות. מסתבר שהיה זה משחק מכור ציני ובזבוז זמן יקר של אזרחי ישראל. לא היתה לו כוונה לאפשר את רכש החיסונים, וכל היתר היה תירוצים. ההשלכות החמורות לבריאות ולכלכלה של אי רכישת החיסונים יהיו על ידיו".

בתגובה לאדלשטיין, כחול לבן כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "שרי הליכוד ואדלשטיין בראשם הפכו לשותפים לפשע של פושע שמנסה להימלט ממשפטו. אם אדלשטיין היה באמת חושב על אזרחי ישראל הוא היה גם נלחם על מינוי שר משפטים וגם לאישור תקציב עבור חיסונים נוספים".

בהמשך, שר החקלאות אלון שוסטר כתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏הבריון הציני שמסרב למנות שר משפטים לישראל, תוך ניגוד ענינים מזעזע, מעיז להטיף מוסר לבני גנץ. נאשם הבורח מבשורה ובמנוסתו מאימת הדין, הוא פוגע אנושות באנשי החוק ובמערכת השלטון הישראלית. התבלבלת, אדוני. ציית לחוק ולהסכם בינינו ונוכל להתקדם".