משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי 7,813 מאומתים חדשים לקורונה אובחנו במהלך היממה אמש. מספר החולים הקשים עומד כעת על 672, ומספר הנפטרים על 7,319. אחוז הבדיקות החיוביות אמש היה 6.31%.

מקדם ההדבקה ממשיך במגמת הירידה ועומד על 0.8, לעומת 0.83 אמש. עם זאת, יש לזכור כי היום חולפים עשרה ימים מאז פתיחת שנת הלימודים, ומכיוון שמקדם ההדבקה משקף את תמונת המצב עשרה ימים אחורה, ייתכן והחל ממחר תחול עלייה.

בסך הכל 2,763,886 בני אדם קיבלו עד כה את מנת החיסון השלישית, 5,531,637 את המנה השנייה ו-6,031,635 את המנה הראשונה. מבין החולים הקשים, 419 אינם מחוסנים כלל, 162 מחוסנים אך ללא מנת הדחף, ו-64 בלבד מחוסנים גם במנת הדחף.

צה"ל עדכן כי נכון להיום, 2,819 משרתים בשירות חובה, קבע ועובדי צה"ל מאומתים לנגיף קורונה במצב קל. נכון לאתמול, 2,453 משרתים נמצאים בבידוד ביתי.

בתוך כך, שר הבריאות ניצן הורוביץ התייחס לנתוני התחלואה המעודדים וכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "יש מקום לאופטימיות. בפעם הראשונה מאז התפרצות הדלתא, מקדם ההדבקה נמצא בירידה. גם אחוז הבדיקות החיוביות יורד.  התחלואה עוברת ממגמה של התפשטות - לבלימה. עוד מוקדם לחגוג, וצריך להיות מאוד זהירים, אבל אם נמשיך לפעול באותו אופן, נוכל לעבור את הגל הזה".

הוא הוסיף: "הנתונים המעודדים מראים שהמדיניות שלנו עובדת. היא מצילה חיים והיא מצילה את הפרנסה. אבל, וזה אבל גדול, הגל הרביעי עוד לא מאחורינו. אסור להרפות עכשיו. כדי שההצלחה תהפוך לניצחון, אנחנו חייבים לשמור על קצב התחסנות גבוה, ולהקפיד על ההנחיות. רק ככה. רק בשיתוף פעולה מלא עם כל הציבור נשמור על החיים ועל שגרת החיים. מי שעוד לא התחסן – זה הזמן. שנה טובה והרבה בריאות".