משרד הבריאות פרסם הבוקר (חמישי) את נתוני התחלואה העדכניים בקורונה. אתמול אובחנו 1,021 מאומתים חדשים מתוך 103,205 בדיקות, ואחוז הבדיקות החיוביות עמד על 1.05% - הנמוך ביותר מאז אמצע חודש יולי. 

מספר החולים הקשים עומד על 331, בהם 159 מונשמים. מספר הנפטרים עומד על 8,030. 3,875,901 בני אדם התחסנו עד כה במנה השלישית.

כזכור, ראש הממשלה, נפתלי בנט, ערך אמש התייעצות בעניין וריאנט הדלתא החדש AY4.2 (הווריאנט הבריטי) ביחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד"ר שרון אלרעי פרייס, ממונה הקורונה פרופ' סלמאן זרקא וגורמי מקצוע נוספים.

ראש הממשלה נפתלי בנט בקבינט הקורונה (צילום: קובי גדעון, לע''מ)ראש הממשלה נפתלי בנט בקבינט הקורונה (צילום: קובי גדעון, לע''מ)

בדיון הציגו גורמי המקצוע בפני ראש הממשלה את המידע שיש בשלב זה בעניין הווריאנט החדש, שמסוגו התגלו עד כה מקרים בודדים בישראל. בנט הדגיש, כי יש לעקוב באופן הדוק אחרי ההתפתחויות ולפעול באופן מהיר על מנת לשמור על ההצלחה עד כה בהתמודדות עם הנגיף. 

בתום הדיון הוא הנחה על התמקדות בכל מקרה של הזן החדש בישראל עם חקירה אפידמיולגיות מוגברת, וכן על יצירת קשר עם מדינות בהן הווריאנט קיים לבירור ושיתוף מידע. כמו כן, הוחלט על עדכון מתווה התיירות שיוצג מחר לראש הממשלה בהתאם למידע הקיים בעניין הזן החדש.