שיא חדש בעולם האומנות: ציור שמן על קנבס של קלוד מונה נמכר במכירה פומבית בניו יורק בסכום של יותר מ־110 מיליון דולר, שיא עבור האומן הצרפתי הידוע ומחיר חסר תקדים עבור יצירה אימפרסיוניסטית. הציור Meules משנת 1890, שמציג שתי ערימות חיטה אסופות בזמן שקיעה, שייך ל־25 ציורים בסדרת "ערימת השחת", שצוירו על ידי מונה בשדות שליד ביתו בז'יברני שבנורמנדי. הסדרה נחשבת לאחת החשובות של מונה בפרט ושל התנועה האימפרסיוניסטית בכלל, בשל המשחק של הצייר עם האור ומאחר שזו הייתה הפעם הראשונה שבה מונה עסק באותו נושא בתנאים אטמוספריים שונים. 

ביום שלישי בערב הועמדה היצירה למכירה פומבית בבית סותביס בניו יורק, כשההערכה הייתה שהיא תימכר תמורת 55 מיליון דולר. אחרי שמונה דקות של תחרות צמודה בין שישה מגישי הצעות, התברר כי התחזיות היו נמוכות והציור נמכר לרוכש אלמוני תמורת 110.7 מיליון דולר. מדובר בסכום התשיעי בגובהו אי פעם במכירה פומבית בינלאומית.

לפי סותביס, סוחר יצירות של מונה מכר את הציור המקורי למשפחה מהמעמד החברתי הגבוה בשיקגו בשנות ה־90 של המאה ה־19. היצירה נותרה ברשות המשפחה עד 1986, אז נמכרה לרוכש אלמוני תמורת 2.53 מיליון דולר והוא החזיק בה עד שהעביר את הציור לסות'ביס עבור המכירה הנוכחית. רק שבע יצירות נוספות מהסדרה נמצאות בידיים פרטיות, והשאר מוצגות במוזיאון ד'אורסיי בפריז, במטרופוליטן שבניו יורק, במכון האומנות של שיקגו ובמוזיאונים נוספים.