חברי הוועדה הציבורית שמלווה את הפריימריז במפלגת הציונות הדתית התכנסו אתמול בירושלים כדי לבחון ולאשר את המועמדים לרשימת המפלגה לכנסת ה-25. הוועדה בחרה 16 מתמודדים ומסרה כי מדובר ברשימה מגוונת המגיעה מכל רחבי הארץ ומתחומי עשייה רבים, והיא מייצגת את כלל אנשי הציונות הדתית והימין המאמין. עוד החליטה הוועדה, כי לאור זאת שלא הוגשו מועמדים נוספים מלבד חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לראשות המפלגה – לא יתקיימו בחירות לתפקיד היו"ר.

"אסור שנידחק לסוף הרשימה": ביקורת במפלגה של סמוטריץ' לאחר ההסכם עם בן גביר

אלה המתמודדים לרשימת המפלגה לכנסת ה-25: בהטה משה, וולדיגר מיכל, מיכל זאגא, יצחק חי, זרביב נעמה, יעיש אלירן, סגל ארנון, סוכות צבי, סולומון משה, סופר אופיר, סטרוק אורית, סיידלר מאיר, פיין דוד, צינקין רחלי, רוט משה, רוטמן שמחה ושפייזר יוסף.

עוד החליטה הוועדה, שלאור זאת שלא הוגשו מתמודדים נוספים למקום ה-10, משבצת המיועדת לבחירת מרכז המפלגה - נבחרה דבורה גונן למקום זה ברשימת מפלגת הציונות דתית.

גונן, מאבני היסוד של הגרעין הדתי בלוד, הקימה עם הירצחו של בנה דני הי"ד את פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות ופצועי פעולות טרור.

בין השאר פעלה גונן לקידומם של מספר חוקים, וביניהם חוק קיזוז משכורות מחבלים המונע העברת כספים לרש"פ, חוק עונש מוות למחבלים שעבר בקריאה טרומית, וכן עשרות פעילויות לטובת חיזוק הרוח הציונית והיהודית במדינת ישראל.

יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, אמר כי "עם פרסומה של הוועדה הציבורית את רשימת המתמודדים בפריימריז של הציונות הדתית, אני מתמלא שמחה למראה הרשימה המגוונת והאיכותית. נשים וגברים, עולים חדשים וותיקים, אנשי הפריפריה והמרכז, אנשי ירושלים, יהודה ושומרון, הנגב והגליל, צעירים ומבוגרים, ובעיקר מגוון נהדר של אנשי עשיה מכל התחומים. כולם טובים וכולם ראויים ובכולם יכולה הציונות הדתית להתפאר.

יו''ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)יו''ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)

הציונות הדתית ממשיכה בחגיגה של דמוקרטיה. בעזרת השם ננהל מערכת בחירות נקייה והגונה כאשר לכולנו מטרה ברורה - ניצחון המחנה הלאומי ומקסום הכוח האלקטורלי של הציונות הדתית כשותף מרכזי ומוביל בהחזרת המחנה הלאומי להנהגת מדינת ישראל. אני מודה לכל המתמודדים על הבעת האמון ובטוח שיחד נעשה דברים גדולים למען עם ישראל, ארץ ישראל, תורת ישראל ומדינת ישראל.
בהצלחה!".