אחרי סיורים שערכו ראש העירייה רמי גרינברג, מנהל אגף הפיקוח על הבנייה ירון הלפגוט ומפקחים באתרי בנייה ברחבי העיר בשבוע שעבר, נראה שהפיקוח על אתרי הבנייה מתהדק.

בחמישי האחרון החליטה וועדת המשנה לתכנון ובנייה להציב תנאים מחמירים ליזמים וקבלנים הרוצים להמשיך בתנופת הבנייה גם בתקופה המתוחה השורה במדינה, וזאת נוכח מספר תלונות רב שהתקבלו במוקד על ידי אזרחים מודאגים. כחלק מהתנאים נקבע כי בכל אתר בנייה יוצב בכניסה מאבטח חמוש שילבש אפוד זוהר וכובע זיהוי ויעסוק באבטחה בלבד, באתר ובסביבתו.

על המאבטח לבדוק כל עובד שנכנס לאתר ולאשר כניסה לעובדים בעלי תעודת זהות כחולה בלבד או עובדים זרים בעלי אשרת עבודה בתוקף. הכניסה תאסר על פלסטינים, וכן על כל מי שאינו מורשה כניסה ועבודה בישראל כחוק.

בנוסף, ייאלצו כל הקבלנים לחתום על כתב התחייבות לעמידה בדרישות הוועדה, ובכללם אסורה לינת פועלים באתרי הבניה, והם יגיעו ויצאו מהאתר באופן מסודר ע"י הסעה מאורגנת; שעות העבודה יהיו בימים א - ה, בין השעות 7.00 ועד 18.00, בימי שישי וערבי חגים שעות העבודה יהיו משעה 7.00 ועד שעתיים לפני כניסת השבת/החג; לעירייה תהיה נתונה הסמכות להפסיק מיד את פעילותו של אתר אשר יפר את האמור למשך עד חמישה ימים ומעבר לכך באמצעות צו הפסקת עבודה.

ראש העירייה רמי גרינברג: "עיריית פ"ת ממשיכה לעשות כל שניתן כדי לשמור על ביטחון התושבים ולפעול באופן נוקשה כלפי הקבלנים שיפרו את ההנחיות על ידי ביצוע בקרה בשטח, סיורי פתע בכל אתר, בדיקת אישורי עבודה, תעודות זהות ועוד. ביטחון התושבים נמצא בראש סדר העדיפויות ואנו נמשיך לפעול בנושא בכל סל האפשרויות החוקיות שעומדות לרשותנו".