אם עשיתם לפחות דיאטה אחת בחייכם בטוח שמעת את ההמלצה שאם תשתו בכל בוקר מים עם לימון, שריפת הקלוריות תהיה אפקטיבית יותר. אז זהו שלא בדיוק. ד"ר מאיה רוזמן הסבירה מדוע מספיקה כוס מים בפני עצמה בלי לימון. "מים עם לימון לא גורמים לעלייה בשריפת הקלוריות בשום אופן ושום צורה", הבהירה. "אין סיבה שיעשו זאת. החומציות של הקיבה הרבה יותר גבוהה משל לימון ובטח כשהוא מדולל במים".

אפשר גם עם גזים: למה עדיף לשתות סודה לפני הארוחה?
לא מה שחשבתם: מדוע כדאי לאכול סלט עם ביצה

"יש קצת בלבול בפירוש 'מטבוליזם' – יש מי שחושב על שריפת הקלוריות, ויש מי שמפרש את זה כ'פעילות מעיים'" ציינה המומחית. "במקרה של עצירות, כוס מים על הבוקר בהחלט יכולה לעזור כי היא גורמת להפעלת תנועתיות במעיים, אבל שימו לב: הלימון מיותר וחשוב רק לטעם. למניעת עצירות יש עדיפות לכוס מים קרים מאוד".

יש לך זמן פנוי? למה שלא תלמד/י אנגלית? לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>
לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

עוד הבהירה: "הרבה מאיתנו מבלבלים בין תחושת צמא לרעב. מרגישים משהו והולכים לאכול, אבל כוס מים יכולה לפתור את הבעיה, ולא האוכל. שווה לנסות. המים ממלאים את הקיבה ותורמים לשובע. כוס מים לפני כל ארוחה, כולל לפני ארוחת ביניים - מפחיתה את כמות המזון שאוכלים. הרגל בריא שבזכותו מגיעים לכמות המים שדרושה".

לבסוף, סיכמה: "כמות המים שצריך לשתות תלויה בסוג הפעילות שלנו. זה ממש לא אחראי להגיד ש'צריך עשר כוסות ליום' כי יש מי שצריך גם פי שלושה מזה, ובניגוד לכך יש מי שיכול לספור גם נוזלים אחרים במסגרת הכמות היומית".