לקראת לימודים בחופשת החנוכה? לאחר הפרסום הראשון ב"מעריב", כי הורים פנו למשרד החינוך ודרשו להחזיר את ימי הלימוד בחופשה, במשרד השיבו ומסרו כי "נושא הלימודים בחנוכה נמצא בבחינה במשרד".

כזכור, הנהגת ההורים הארצית שיגרה ביום חמישי האחרון מכתב לממלא מקום מנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני, בבקשה לבטל את חופשת חנוכה - ולאפשר לילדים להשלים במהלך השבוע המדובר כמה מימי הלימודים שהפסידו בגלל המלחמה, כך נודע למעריב. במכתב ששלח יו"ר הנהגת ההורים הארצית מירום שיף, נכתב: "מלחמת חרבות ברזל, לצד כל האימה והזוועות מה- 7 באוקטובר, חשש הטילים והלחימה המתמשכת, גם מנעה מילדי ישראל את האפשרות ללמידה מוסדרת. הנהגת ההורים הארצית רואה בחופשת חנוכה הקרובה כהזדמנות לאפשר לילדים, כל עוד המצב הבטחוני יאפשר זאת, להשלים חלק מימי הלמידה החסרים, בהיבט הריגשי -חברתי בפרט אך גם בהיבט הפדגוגי הנחוץ עבורם".

"אנו מבקשים ממשרד החינוך לבחון את האפשרות לקיים למידה כסדרה, במקום ביה"ס של החגים, לאורך חופשת חנוכה, בגנים ובבתי הספר. אנו מודעים לכך כי מדובר בימי החופשה של צוותי החינוך וכי בעת שגרה מדובר בבחירת הצוותים האם לקחת חלק בביה"ס של החגים. אנו מבקשים כי ימי למידה אלו לא יהיו ימי בחירה ויתקיימו בתוספת שכר הגון וראוי לצוותי החינוך. ילדי ישראל, בני הדור ה למוד סגרי הקורונה, המבצעים ועתה המלחמה, זקוקים לכל רגע של שגרה ומסגרת, בעת הזו עוד יותר מכל עת בעבר", כתב.