שר החינוך יואב קיש הודיע היום (שלישי) כי בכוונתו להביא הערב לישיבת המל"ג את החלטתו להקים את האוניברסיטה הראשונה בגליל, אוניברסיטת קריית שמונה. השר קיש אישר לקדם את החלטת הממשלה בנושא הקמת אוניברסיטה בגליל משנת 2005 וכן את החלטת המל"ג שהתקבלה בשנה שעברה.

במסגרת ההחלטה, יוקם צוות היגוי מקצועי מטעם המל"ג שילווה את תהליך הקמת האוניברסיטה. כמו כן, יתבצע מיזוג מלא של מכון המחקר מיג"ל ומכללת תל חי. עוד סוכם כי כל מבנה עתידי שיוקם עבור האוניברסיטה, ייבנה בשטח השיפוט של העיר קריית שמונה.

שר החינוך ויו"ר המלג, יואב קיש: "דווקא על רקע המלחמה והרצון של אויבנו להשמיד אותנו – זהו העיתוי הנכון ביותר לומר לשונאינו: אנחנו כאן כדי להישאר. הקמת האוניברסיטה וחיזוק העיר קריית שמונה והגליל חיוניים ומשמעותיים עכשיו יותר מתמיד. 

ברצוני להודות למכללת תל חי, למכון מחקר מיג"ל, לעיריית קריית שמונה ולאשכול רשויות הגליל המזרחי, על הסכמתם ועל שיתוף הפעולה המלא. אני מבקש להודות גם לשרה יפעת שאשא ביטון, קודמתי בתפקיד, שקידמה את החלטת המל"ג בנושא. זכות גדולה עבורי להמשיך את המהלך החשוב ולהשלים אותו".

שרת החינוך לשעבר, ח"כ יפעת שאשא ביטון: "אני מברכת את שר החינוך, יואב קיש, על האישור לקדם את החלטת המל"ג שהתקבלה להקמת האוניברסיטה בגליל. חיזוק הגליל הוא התשובה הנכונה והמתבקשת לאויבינו. אוניברסיטה בגליל הינה בשורה אמיתית ומבורכת לתושבי קרית שמונה והגליל כולו אשר חיכו לה כל כך. בנימה אישית, יואב, ריגשת".